Budka dla pójdźki


podkarpacka grupa otop

Na osiedlu Igloopol w Dębicy od marca słychać nawołującego samca pójdźki. Niestety wszystkie bloki w okolicy są po remontach, otwory wentylacyjne pozatykane kratkami więc raczej nie ma szans na dobre miejsce gniazdowe.

Po konsultacji ze Stowarzyszeniem Ochrony Sów Podkarpacka Grupa OTOP zdecydowała o zawieszeniu budki lęgowej. Budkę wykonaliśmy sami, spółdzielnia się zgodziła więc zamontowaliśmy budkę na kominie wentylacyjnym jednego z bloków. Dach budki zabezpieczono starym "linoleum" a tylna część (otwieralna) została zaciemniona czarnymi koszulkami.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku (a może jeszcze w tym?) pójdźki się nią zainteresują i z powodzeniem wyprowadzą lęg :)

Szczególne podziękowania należą się Krzysiowi Parysiowi za swój mały ale jakże istotny wkład w wykonanie budki - bez Twoich otwornic nic byśmy nie zdziałali :)

Zachęcamy do tego typu akcji w swoich miastach, regionach itd. Pomagajmy, jeśli możemy - to prawie nic nie kosztuje a dla ptaków przy postępującym rozwoju cywilizacyjnym taki dom to skarb :)

Rafał Szczerbik

Copyright © Podkarpacka Grupa Lokalna OTOP