Wycieczka na J. Myczkowskie 2019


podkarpacka grupa otop

21 grudnia w przedświątecznej atmosferze Zbiornika Myczkowskiego Podkarpacka Grupa OTOP zorganizowała kolejny już VI Zimowy Spacer Ornitologiczny, który jest wydarzeniem wyjątkowym, gdyż łączy walory edukacyjne, inwentaryzacyjne jak i integracyjne :)

Wiadomo, że świąteczne i noworoczne życzenia przekazane bezpośrednio z niedźwiedziem w otoczeniu setek ptactwa wszelakiego i przyjaciół ptasiarzy jest najlepszą formą wyrażenia tej braterskiej ptasiarskiej relacji 😃 dlatego 23osobowy skład kongenialnie cieszył i radował serce Lidera ;) Każdy ciemną nocą wyjechał ze swym car teamem, aby na godz. 8.00 stawić się pod myczkowską zaporą - na szczęście Wszyscy dali radę z małym kwadransikiem studenckim i zaczęliśmy. Od razu z grubej rury, gdyż Tomasz Świątek swą rewelacyjna lunetą, która okazała się dziś oblegana niczym molo w Sopocie letnimi wieczorami, wypatrzył pluszcza, zaraz potem pokazały się bielaczki, sporo gągołów i inne ptactwo wodne. Ciepło nienaturalne jak na zimę w górach (+10`C) nie napawało optymizmem co do ilości gatunków, ale okazało się całkiem dobrze - 44 gatunki to wynik rewelacyjny a na podkreślenie zasługuje prawie 400 łabędzi niemych, 3 ŁABĘDZIE KRZYKLIWE, masa świstunów, cyraneczek, krzyżówek, kormoranów, czernic, cn. 2 OGORZAŁKI, krakwy, kszyk, bielik, 1 NUR CZARNOSZYI, czaple białe i inne dzikie ptactwo miłujące spokój tej uroczej doliny. Jedni górą, drudzy dołem wędrowaliśmy w atmosferze opowiadań o ptakach i nie tylko ;) humory jak zawsze dopisywały, integracja nowych grupowiczów przebiegała wzorowo 😁 Nie wiadomo kiedy nastała godz. 14 a 6 godzin marszu trudnego trzeba było odpowiednio i tradycyjnie podsumować, gdyż nogi zaczęły dawać znaki, że żyją :)

Jak zawsze oficjalna część odbywa się w Lesku w Słodkim Domku 🤪😍i tym razem zajęliśmy swe miejsca przy kawie i deserach lodowych, gdzie podsumowaliśmy spotkanie wyborem najlepszych gatunków dnia (brawo Tomuś za pluszcza, który wygrał głosowanie) oraz ustaliliśmy plany na styczeń i luty zapraszając Wszytskich na Zimowe Ptakoliczenie oraz II Podkarpacki Festiwal Wiedzy Ptasiarskiej :) oczywiście przy dużej dawce humoru oraz niekończących się życiowych opowiadań i sportowych niuansach :)

Wszystkim uczestnikom dzisiejszej eskapady raz jeszcze dziękuję, że spędziliśmy ten przedświąteczny dzień wspólnie - było rewelacyjnie, wyjątkowo, klimatu raczej nie da się opisać - jestem pewny, że Wasze fotorelacje z dziś uzupełnią mą skromna relację w sposób pełny - zdrówka dla Was i do zobaczenia! Wszystkich serdecznie pozdrawiam!

Lider: Tymoteusz Mazurkiewicz

Copyright © Podkarpacka Grupa Lokalna OTOP