Zapraszamy do nadsyłania informacji o obserwacjach rzadkości z terenu woj. podkarpackiego na naszego maila: podkarpacka@otop.org.pl. Przysłane obserwacje umieścimy na naszej stronie w dziale "Obserwacje".

Nasza Grupa na Facebooku

LEGENDA:
ZIELONY - gatunki rzadkie, spotykane regularnie w woj. podkarpackim
NIEBIESKI - gatunki bardzo rzadkie, ale stwierdzone cn. raz w woj. podkarpackim
CZERWONY - gatunki bardzo rzadkie, nie stwierdzone do tej pory w woj. podkarpackim


OBSERWACJE

GATUNEK DATA MIEJSCE OBSERWATOR UWAGI ZDJĘCIE
Kormoran mały
Microcarbo pygmeus
13 lutego 2024 Wróblowa, pow. jasielski Z. Niziołek 1 os. (fot.)
Górniczek
Eremophila alpestris
12 lutego 2024 Przychojec, pow. leżajski S. Watras
G. Biały
2 os.
Gęsiówka egipska
Alopochen aegyptiaca
11 lutego 2024 Mokrzec, pow. dębicki R. Sypień 1 os.
Bernikla rdzawoszyja
Branta ruficollis
11 lutego 2024 Skołoszów, pow. jarosławski P. Kunowski
S. Kuczmarski
R. Dworak
1 os.
Bernikla białolica
Branta leucopsis
11 lutego 2024 Skołoszów, pow. jarosławski P. Kunowski
S. Kuczmarski
R. Dworak
1 os.
Sokół wędrowny
Falco peregrinus
11 lutego 2024 Skołoszów, pow. jarosławski P. Kunowski
S. Kuczmarski
R. Dworak
1 os.
Gęsiówka egipska
Alopochen aegyptiaca
11 lutego 2024 Skołoszów, pow. jarosławski P. Kunowski
S. Kuczmarski
R. Dworak
5 os.
Bernikla białolica
Branta leucopsis
10 lutego 2024 Stubienko, pow. przemyski T. Mazurkiewicz
P. Pasterski
1 os. nadal
Sokół wędrowny
Falco peregrinus
10 lutego 2024 Myczkowce, pow. bieszczadzki M. Borowik
D. Cieliński
1 ad.
Nur rdzawoszyi
Gavia stellata
10 lutego 2024 Myczkowce, pow. bieszczadzki M. Borowik
D. Cieliński
2 os.
Ohar
Tadorna tadorna
10 lutego 2024 Wróblik Szlachcecki, pow. krośnieński D. Stasiowski 3 os.
Ogorzałka
Aythya marila
10 lutego 2024 Myczkowce, pow. leski M. Kuźma 2 os.
Bernikla kanadyjska
Branta leucopsis
7 lutego 2024 Stubienko, pow. przemyski S. Watras 1 os. 2 stw. w woj. podkarpackim
Bernikla białolica
Branta leucopsis
7 lutego 2024 Stubienko, pow. przemyski S. Watras 1 os.
Drzemlik
Falco columbarius
7 lutego 2024 Stubienko, pow. przemyski S. Watras 1 os.
Uhla
Melanitta fusca
6 lutego 2024 J. Tarnobrzeskie T. Świątek 3 os. nadal
Śnieguła
Plectrophenax nivalis
6 lutego 2024 Przychojec, pow. leżajski G. Biały 1 os.
Rzepołuch
Linaria flavirostris
6 lutego 2024 Przychojec, pow. leżajski G. Biały ~10 os.
Siwerniak
Anthus spinoletta
4 lutego 2024 Świlcza, pow. rzeszowski S. Kuczmarski 1 os.
Szlachar
Mergus serrator
4 lutego 2024 Myczkowce, pow. leski M. Wnuk 1 os. nadal
Ogorzałka
Aythya marila
4 lutego 2024 Myczkowce, pow. leski M. Wnuk 2 os. nadal
Markaczka
Melanitta nigra
3 lutego 2024 J. Tarnobrzeskie T. Mazurkiewicz
R. Dworak
D. Bocheński
1 os.
Ogorzałka
Aythya marila
3 lutego 2024 J. Tarnobrzeskie T. Mazurkiewicz
R. Dworak
D. Bocheński
1 os.
Nur rdzawoszyi
Gavia stellata
3 lutego 2024 J. Tarnobrzeskie M. Kuźma 1 os. nadal
Szlachar
Mergus serrator
3 lutego 2024 Myczkowce, pow. leski D. Ciosek 1 os. nadal
Ogorzałka
Aythya marila
3 lutego 2024 Myczkowce, pow. leski D. Ciosek 2 os. nadal
Orzeł przedni
Aquila chrysaetos
2 lutego 2024 Przychojec, pow. leżajski G. Biały 1 imm.
Śnieguła
Plectrophenax nivalis
2 lutego 2024 Przychojec, pow. leżajski G. Biały 1 os.
Łabędź krzykliwy
Cygnus cygnus
2 lutego 2024 Przychojec, pow. leżajski G. Biały 2 os.
Uhla
Melanitta fusca
2 lutego 2024 J. Tarnobrzeskie S. Watras 3 os. nadal
Markaczka
Melanitta nigra
2 lutego 2024 J. Tarnobrzeskie S. Watras 1 os.
Nur rdzawoszyi
Gavia stellata
2 lutego 2024 J. Tarnobrzeskie S. Watras 1 os.
Bekasik
Lymnocryptes minimus
2 lutego 2024 Ujazd, pow. jasielski Z. Niziołek 1 os.
Rzepołuch
Linaria flavirostris
1 lutego 2024 Buda Stalowska, pow. tarnobrzeski P. Wójcik 17 os.
Nur rdzawoszyi
Gavia stellata
30 stycznia 2024 J. Tarnobrzeskie D. Sikora 2 os.
Szlachar
Mergus serrator
30 stycznia 2024 Myczkowce, pow. leski D. Stasiowski 1 os.
Rzepołuch
Linaria flavirostris
30 stycznia 2024 Przychojec, pow. leżajski G. Biały 1 os.
Łabędź krzykliwy
Cygnus cygnus
29 stycznia 2024 Myczkowce, pow. leski J. Błaż 10 os. nadal
Ogorzałka
Aythya marila
29 stycznia 2024 Myczkowce, pow. leski J. Błaż 2 os. nadal
Rzepołuch
Linaria flavirostris
29 stycznia 2024 Jeziórko, pow. tarnobrzeski J. Osowski 5 os.
Mandarynka
Aix galericulata
29 stycznia 2024 Rzeszów P. Zięba 1 m. nadal
Sokół wędrowny
Falco peregrinus
28 stycznia 2024 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński D. Stasiowski 1 os.
Łabędź krzykliwy
Cygnus cygnus
27 stycznia 2024 Myczkowce, pow. leski S. Watras 13 os.
Łabędź krzykliwy
Cygnus cygnus
27 stycznia 2024 Rzeszów M. Wyskiel 10 os.
Śnieguła
Plectrophenax nivalis
27 stycznia 2024 Przychojec, pow. leżajski J. Osowski 5 os.
Lodówka
Clangula hyemalis
26 stycznia 2024 Myczkowce, pow. leski S. Watras 1 os. nadal
Ogorzałka
Aythya marila
26 stycznia 2024 Myczkowce, pow. leski S. Watras 2 os.
Śnieguła
Plectrophenax nivalis
24 stycznia 2024 Kulno, pow. leżajski G. Biały ~50 os.
Rzepołuch
Linaria flavirostris
24 stycznia 2024 Kulno, pow. leżajski G. Biały 20 os.
Mandarynka
Aix galericulata
23 stycznia 2024 Rzeszów A. Wąsowicz 1 m. nadal
Górniczek
Eremophila alpestris
22 stycznia 2024 Przychojec, pow. leżajski G. Biały 34 os.
Śnieguła
Plectrophenax nivalis
22 stycznia 2024 Przychojec, pow. leżajski G. Biały ~60 os.
Rzepołuch
Linaria flavirostris
22 stycznia 2024 Przychojec, pow. leżajski G. Biały 33 os.
Lodówka
Clangula hyemalis
21 stycznia 2024 Myczkowce, pow. leski M. Wnuk 1 os. nadal
Śnieguła
Plectrophenax nivalis
21 stycznia 2024 Markowa, pow. łańcucki T. Sobuś 35 os.
Szlachar
Mergus serrator
21 stycznia 2024 Międzybrodzie, pow. sanocki S. Ziarko 1 f.
Poświerka
Calcarius lapponicus
21 stycznia 2024 Wrocanka, pow. krośnieński D. Stasiowski 1 os.
Rzepołuch
Linaria flavirostris
21 stycznia 2024 Pysznica, pow. stalowowolski P. Flis 50 os.
Śnieguła
Plectrophenax nivalis
21 stycznia 2024 Pysznica, pow. stalowowolski P. Flis 20 os.
Nur rdzawoszyi
Gavia stellata
21 stycznia 2024 J. Tarnobrzeskie S. Watras 1 os.
Sokół wędrowny
Falco peregrinus
20 stycznia 2024 Rzeszów P. Kunowski 1 os.
Lodówka
Clangula hyemalis
19 stycznia 2024 Myczkowce, pow. leski M. Wnuk 1 os. nadal
Mandarynka
Aix galericulata
16 stycznia 2024 Rzeszów T. Mazurkiewicz 1 m. nadal
Markaczka
Melanitta nigra
14 stycznia 2024 J. Tarnobrzeskie P. Kunowski
R. Dworak
1 os.
Nur rdzawoszyi
Gavia stellata
14 stycznia 2024 J. Tarnobrzeskie P. Kunowski
R. Dworak
1 os.
Mewa siwa 'rosyjska'
Larus canus heinei
13 stycznia 2024 Rzeszów T. Mazurkiewicz 1 ad. nadal
Mandarynka
Aix galericulata
13 stycznia 2024 Rzeszów T. Mazurkiewicz 1 m. nadal
Śnieguła
Plectrophenax nivalis
13 stycznia 2024 Besko, pow. sanocki D. Stasiowski 8 os.
Mewa siwa 'rosyjska'
Larus canus heinei
12 stycznia 2024 Rzeszów T. Mazurkiewicz 1 ad. 4 stw. dla woj. podkarpackiego
Mandarynka
Aix galericulata
11 stycznia 2024 Rzeszów T. Kozicki 1 m. nadal
Łabędź krzykliwy
Cygnus cygnus
11 stycznia 2024 Myczkowce, pow. leski M. Wnuk 15 os.
Lodówka
Clangula hyemalis
11 stycznia 2024 Myczkowce, pow. leski M. Wnuk 1 os. nadal
Siwerniak
Anthus spinoletta
10 stycznia 2024 Sanok M. Bigos 1 os.
Łabędź krzykliwy
Cygnus cygnus
8 stycznia 2024 Olszanica, pow. leski E. Bentkowska 16 os.
Śnieguła
Plectrophenax nivalis
7 stycznia 2023 Besko, pow. sanocki D. Stasiowski 8 os.
Nur lodowiec
Gavia immer
7 stycznia 2024 Solina, pow. bieszczadzki M. Wnuk 1 os. nadal
Ogorzałka
Aythya marila
6 stycznia 2024 Ostrów, pow. ropcz.-sędzisz. P. Kunowski 1 os.
Nur lodowiec
Gavia immer
6 stycznia 2024 Solina, pow. bieszczadzki B. Wójcik
S. Sendera
1 os. 2 stw. dla Podkarpacia!
Szlachar
Mergus serrator
6 stycznia 2024 Mokrzec, pow. dębicki D. Bocheński
R. Szczerbik
R. Sypień
1 os. nadal
Ogorzałka
Aythya marila
5 stycznia 2024 Myczkowce, pow. bieszczadzki B. Wójcik 1 os.
Szlachar
Mergus serrator
5 stycznia 2024 Mokrzec, pow. dębicki T. Folta 1 os.
Lodówka
Clangula hyemalis
2 stycznia 2024 Myczkowce, pow. bieszczadzki M. Wnuk 2 os. nadal
Ogorzałka
Aythya marila
2 stycznia 2024 Myczkowce, pow. bieszczadzki M. Wnuk 1 os. nadal
Markaczka
Melanitta nigra
2 stycznia 2024 J. Tarnobrzeskie S. Watras 4 os.
Uhla
Melanitta fusca
2 stycznia 2024 J. Tarnobrzeskie S. Watras 9 os. nadal
Ogorzałka
Aythya marila
2 stycznia 2024 J. Tarnobrzeskie S. Watras 4 os.
Kania ruda
Milvus milvus
31 grudnia 2023 Boguchwała, pow. rzeszowski T. Mazurkiewicz 1 os.
Śnieguła
Plectrophenax nivalis
31 grudnia 2023 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński D. Stasiowski 2 os.
Łabędź krzykliwy
Cygnus cygnus
31 grudnia 2023 Stubienko, pow. przemyski J. Grzybek 3 ad.
Śnieguła
Plectrophenax nivalis
30 grudnia 2023 Zarszyn, pow. sanocki W. Guzik
P. Guzik
3 os.
Drzemlik
Falco columbarius
30 grudnia 2023 Przychojec, pow. leżajski G. Biały
R. Dworak
1 os.
Rzepołuch
Linaria flavirostris
30 grudnia 2023 Pysznica, pow. stalowowolski S. Watras 1 os.
Czeczotka tundrowa
Acanthis hornemanni
29 grudnia 2023 Wróblik Szlachcecki, pow. krośnieński D. Stasiowski 1 os. nadal
Rzepołuch
Linaria flavirostris
29 grudnia 2023 Pysznica, pow. stalowowolski J. Osowski 30 os.
Uhla
Melanitta fusca
29 grudnia 2023 J. Tarnobrzeskie J. Grzybek 5 os. nadal
Lodówka
Clangula hyemalis
29 grudnia 2023 Myczkowce, pow. bieszczadzki M. Wnuk 2 os. nadal
Śnieguła
Plectrophenax nivalis
28 grudnia 2023 Mokrzec, pow. dębicki D. Stasiowski 1 os.
Ogorzałka
Aythya marila
28 grudnia 2023 Mokrzec, pow. dębicki D. Stasiowski 1 os.
Ogorzałka
Aythya marila
28 grudnia 2023 Ostrów, pow. ropcz.-sędzisz. D. Stasiowski 2 os.
Drzemlik
Falco columbarius
28 grudnia 2023 Przychojec, pow. leżajski G. Biały 1 os.
Śnieguła
Plectrophenax nivalis
28 grudnia 2023 Przychojec, pow. leżajski G. Biały 4 os. nadal
Łabędź krzykliwy
Cygnus cygnus
28 grudnia 2023 Przychojec, pow. leżajski G. Biały 3 ad.
Rzepołuch
Linaria flavirostris
28 grudnia 2023 Przychojec, pow. leżajski G. Biały 7 os.
Śnieguła
Plectrophenax nivalis
27 grudnia 2023 Olszanica, pow. leski M. Wnuk 1 os.
Uhla
Melanitta fusca
27 grudnia 2023 J. Tarnobrzeskie W. Stelmach 4 os. nadal
Markaczka
Melanitta nigra
27 grudnia 2023 J. Tarnobrzeskie W. Stelmach 4 os. nadal
Ogorzałka
Aythya marila
27 grudnia 2023 J. Tarnobrzeskie W. Stelmach 1 os.
Łabędź krzykliwy
Cygnus cygnus
27 grudnia 2023 Dąbrowica, pow. tarnobrzeski S. Mazgaj 2 ad. + 4 imm.
Śnieguła
Plectrophenax nivalis
27 grudnia 2023 Przychojec, pow. leżajski J. Osowski 4 os.
Czeczotka tundrowa
Acanthis hornemanni
26 grudnia 2023 Wróblik Szlachcecki, pow. krośnieński D. Stasiowski 1 os. nadal
Ohar
Tadorna tadorna
26 grudnia 2023 Wróblik Szlachcecki, pow. krośnieński D. Stasiowski 2 os.
Ogorzałka
Aythya marila
26 grudnia 2023 Myczkowce, pow. leski M. Wnuk 3 os.
Czeczotka tundrowa
Acanthis hornemanni
25 grudnia 2023 Wróblik Szlachcecki, pow. krośnieński D. Stasiowski 1 os.
Łabędź krzykliwy
Cygnus cygnus
25 grudnia 2023 Lesko A. Bohrem 9 os.
Uhla
Melanitta fusca
24 grudnia 2023 J. Tarnobrzeskie J. Osowski 5 os. nadal
Nur rdzawoszyi
Gavia stellata
24 grudnia 2023 J. Tarnobrzeskie J. Osowski 2 os.
Ogorzałka
Aythya marila
22 grudnia 2023 Myczkowce, pow. leski D. Ciosek 1 os.
Uhla
Melanitta fusca
22 grudnia 2023 J. Tarnobrzeskie J. Grzybek 7 os. nadal
Gęsiówka egipska
Alopochen aegyptiaca
21 grudnia 2023 Czarna Sędzisz., pow. ropcz.-sędzisz. M. Filipek 3 os.
Ogorzałka
Aythya marila
21 grudnia 2023 Łukawica, pow. leski P. Cwynar 4 os.
Uhla
Melanitta fusca
21 grudnia 2023 J. Tarnobrzeskie S. Watras 8 os.
Ogorzałka
Aythya marila
21 grudnia 2023 J. Tarnobrzeskie S. Watras 2 os.
Markaczka
Melanitta nigra
21 grudnia 2023 J. Tarnobrzeskie J. Osowski
S. Watras
4 os.
Nur rdzawoszyi
Gavia stellata
21 grudnia 2023 J. Tarnobrzeskie J. Osowski 1 os.
Rzepołuch
Linaria flavirostris
18 grudnia 2023 Buda Stalowska, pow. tarnobrzeski R. Ponikowski 10 os.
Szlachar
Mergus serrator
18 grudnia 2023 Rzeszów T. Mazurkiewicz 1 os. nadal
Mandarynka
Aix galericulata
18 grudnia 2023 Rzeszów A. Lasek 1 m. nadal
Uhla
Melanitta fusca
17 grudnia 2023 Mokrzec, pow. dębicki M. Galus 1 os.
Ohar
Tadorna tadorna
17 grudnia 2023 Mokrzec, pow. dębicki M. Galus 2 os.
Szlachar
Mergus serrator
17 grudnia 2023 Rzeszów J. Gwóźdź
H. Kamecki
R. Dworak
1 os. nadal
Mandarynka
Aix galericulata
17 grudnia 2023 Rzeszów J. Gwóźdź
H. Kamecki
R. Dworak
1 m. nadal
Łabędź krzykliwy
Cygnus cygnus
16 grudnia 2023 Myczkowce, pow. leski T. Mazurkiewicz i in. 12 ad. + 3 imm.
Lodówka
Clangula hyemalis
16 grudnia 2023 Myczkowce, pow. leski T. Mazurkiewicz i in. 2 os.
Perkoz rogaty
Podiceps auritus
16 grudnia 2023 Myczkowce, pow. leski T. Mazurkiewicz i in. 1 os.
Ogorzałka
Aythya marila
16 grudnia 2023 Myczkowce, pow. leski T. Mazurkiewicz i in. 6 os. nadal
Szlachar
Mergus serrator
16 grudnia 2023 Rzeszów M. Kuźma 1 os. nadal
Mandarynka
Aix galericulata
16 grudnia 2023 Rzeszów M. Kuźma 1 m.
Drzemlik
Falco columbarius
16 grudnia 2023 Korniaktów, pow. łańcucki T. Sobuś 1 os.
Szlachar
Mergus serrator
15 grudnia 2023 Rzeszów T. Mazurkiewicz 1 os. nadal
Lodówka
Clangula hyemalis
14 grudnia 2023 Sielnica, pow. przemyski J. Bylicki 2 os.
Szlachar
Mergus serrator
14 grudnia 2023 Rzeszów T. Mazurkiewicz 1 os. nadal
Ogorzałka
Aythya marila
14 grudnia 2023 Myczkowce, pow. leski M. Wnuk 6 os. nadal
Ogorzałka
Aythya marila
12 grudnia 2023 Myczkowce, pow. leski M. Wnuk 6 os.
Szlachar
Mergus serrator
12 grudnia 2023 Rzeszów T. Mazurkiewicz 1 os. nadal
Rzepołuch
Linaria flavirostris
11 grudnia 2023 Przychojec, pow. leżajski G. Biały 50 os.
Łabędź krzykliwy
Cygnus cygnus
10 grudnia 2023 Myczkowce, pow. leski M. Wnuk 2 os.
Perkoz rogaty
Podiceps auritus
10 grudnia 2023 Myczkowce, pow. leski M. Wnuk 1 os.
Ogorzałka
Aythya marila
10 grudnia 2023 Myczkowce, pow. leski M. Wnuk 4 os.
Nur rdzawoszyi
Gavia stellata
10 grudnia 2023 Mokrzec, pow. dębicki M. Galus 1 os.
Szlachar
Mergus serrator
10 grudnia 2023 Rzeszów K. Mazur 1 os. nadal
Uhla
Melanitta fusca
9 grudnia 2023 Mokrzec, pow. dębicki M. Łodziński 1 os.
Nur rdzawoszyi
Gavia stellata
9 grudnia 2023 Mokrzec, pow. dębicki M. Łodziński
T. Folta
1 os. nadal
Szlachar
Mergus serrator
9 grudnia 2023 Rzeszów K. Mazur 1 os.
Uhla
Melanitta fusca
9 grudnia 2023 J. Tarnobrzeskie J. Osowski 5 os.
Markaczka
Melanitta nigra
9 grudnia 2023 J. Tarnobrzeskie J. Osowski 3 os.
Nur rdzawoszyi
Gavia stellata
9 grudnia 2023 J. Tarnobrzeskie J. Osowski 3 os.
Śnieguła
Plectrophenax nivalis
9 grudnia 2023 Jaćmierz, pow. sanocki D. Stasiowski 3 os.
Ogorzałka
Aythya marila
8 grudnia 2023 Rzeszów T. Mazurkiewicz 8 os.
Szlachar
Mergus serrator
8 grudnia 2023 Rzeszów A. Lasek 1 os. nadal
Rzepołuch
Linaria flavirostris
8 grudnia 2023 Przychojec, pow. leżajski G. Biały 76 os.
Lodówka
Clangula hyemalis
8 grudnia 2023 Myczkowce, pow. leski M. Wnuk 1 os.
Perkoz rogaty
Podiceps auritus
8 grudnia 2023 Myczkowce, pow. leski M. Wnuk 1 os.
Uhla
Melanitta fusca
6 grudnia 2023 J. Tarnobrzeskie K. Ciepichał 5 os.
Markaczka
Melanitta nigra
6 grudnia 2023 J. Tarnobrzeskie K. Ciepichał 3 os.
Górniczek
Eremophila alpestris
6 grudnia 2023 Przychojec, pow. leżajski G. Biały 1 os.
Rzepołuch
Linaria flavirostris
6 grudnia 2023 Przychojec, pow. leżajski G. Biały 14 os.
Górniczek
Eremophila alpestris
5 grudnia 2023 Kamień, pow. kolbuszowski D. Sikora 5 os.
Rzepołuch
Linaria flavirostris
5 grudnia 2023 Kamień, pow. kolbuszowski D. Sikora 8 os.
Śnieguła
Plectrophenax nivalis
5 grudnia 2023 Kamień, pow. kolbuszowski D. Sikora 1 os.
Markaczka
Melanitta nigra
5 grudnia 2023 J. Tarnobrzeskie K. Ciepichał 3 os.
Siwerniak
Anthus spinoletta
5 grudnia 2023 J. Tarnobrzeskie K. Ciepichał 1 os.
Ogorzałka
Aythya marila
5 grudnia 2023 Gniewczyna Łań., pow. łańcucki T. Sobuś 1 os.
Bernikla białolica
Branta leucopsis
5 grudnia 2023 Gniewczyna Łań., pow. łańcucki T. Sobuś 11 os.
Nur rdzawoszyi
Gavia stellata
5 grudnia 2023 Mokrzec, pow. dębicki M. Galus 1 os.
Nur rdzawoszyi
Gavia stellata
3 grudnia 2023 Sieniawa, pow. przeworski D. Stasiowski 2 os.
Ogorzałka
Aythya marila
3 grudnia 2023 Sieniawa, pow. przeworski D. Stasiowski 3 os.
Nur rdzawoszyi
Gavia stellata
2 grudnia 2023 Sieniawa, pow. przeworski D. Stasiowski 2 os.
Ogorzałka
Aythya marila
2 grudnia 2023 Sieniawa, pow. przeworski D. Stasiowski 2 os.
Szlachar
Mergus serrator
2 grudnia 2023 Rzeszów P. Kunowski 1 os. nadal
Gęsiówka egipska
Alopochen aegyptiaca
1 grudnia 2023 Gniewczyna Łań., pow. łańcucki T. Sobuś 1 os.
Rzepołuch
Linaria flavirostris
1 grudnia 2023 Przychojec, pow. leżajski G. Biały 50 os.
Szlachar
Mergus serrator
1 grudnia 2023 Rzeszów Ł. Haluch 1 os.
Nur rdzawoszyi
Gavia stellata
1 grudnia 2023 Mokrzec, pow. dębicki Ł. Haluch 1 os. nadal
Łabędź krzykliwy
Cygnus cygnus
30 listopada 2023 Myczkowce, pow. leski M. Wnuk 12 ad. + 3 imm.
Nur rdzawoszyi
Gavia stellata
30 listopada 2023 Mokrzec, pow. dębicki T. Folta 1 os.
Szlachar
Mergus serrator
30 listopada 2023 Rzeszów A. Lasek 1 os. nadal
Nur rdzawoszyi
Gavia stellata
29 listopada 2023 Sarzyna, pow. leżajski G. Biały 1 os.
Szlachar
Mergus serrator
29 listopada 2023 Rzeszów T. Mazurkiewicz
R. Dworak
1 os. nadal
Drzemlik
Falco columbarius
29 listopada 2023 Kamień, pow. kolbuszowski D. Sikora 1 m.
Rzepołuch
Linaria flavirostris
29 listopada 2023 Kamień, pow. kolbuszowski D. Sikora 4 os.
Łabędź krzykliwy
Cygnus cygnus
29 listopada 2023 Otałęż, pow. mielecki D. Brzdęk 16 os.
Drzemlik
Falco columbarius
28 listopada 2023 Boguchwała, pow. rzeszowski T. Mazurkiewicz 1 m.
Nur rdzawoszyi
Gavia stellata
28 listopada 2023 Ujazd, pow. jasielski A. Biernacka 1 os. nadal
Nur rdzawoszyi
Gavia stellata
28 listopada 2023 Stalowa Wola P. Bednarek 1 os.
Nur rdzawoszyi
Gavia stellata
28 listopada 2023 Wola Dalsza, pow. łańcucki T. Sobuś 1 os. nadal
Szlachar
Mergus serrator
28 listopada 2023 Rzeszów S. Kuczmarski 1 os. nadal
Rzepołuch
Linaria flavirostris
27 listopada 2023 Przychojec, pow. leżajski G. Biały 76 os.
Nur rdzawoszyi
Gavia stellata
26 listopada 2023 J. Tarnobrzeskie J. Osowski 1 os. nadal
Ogorzałka
Aythya marila
26 listopada 2023 J. Tarnobrzeskie J. Osowski 2 os.
Markaczka
Melanitta nigra
26 listopada 2023 Czarna Sędzisz., pow. ropcz.-sędzisz. - 4 os.
Nur rdzawoszyi
Gavia stellata
26 listopada 2023 Sieniawa, pow. przeworski D. Stasiowski 1 os.
Uhla
Melanitta fusca
26 listopada 2023 Mokrzec, pow. dębicki R. Dworak
R. Szczerbik
2 os.
Nur rdzawoszyi
Gavia stellata
26 listopada 2023 Mokrzec, pow. dębicki R. Dworak
R. Szczerbik
1 os.
Nur rdzawoszyi
Gavia stellata
26 listopada 2023 Ujazd, pow. jasielski Z. Niziołek 1 os. nadal
Śnieguła
Plectrophenax nivalis
26 listopada 2023 Besko, pow. sanocki D. Stasiowski 30 os.
Śnieguła
Plectrophenax nivalis
26 listopada 2023 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński D. Stasiowski 3 os.
Nur rdzawoszyi
Gavia stellata
25 listopada 2023 J. Tarnobrzeskie J. Osowski 1 os.
Uhla
Melanitta fusca
25 listopada 2023 J. Tarnobrzeskie J. Osowski 3 os.
Markaczka
Melanitta nigra
25 listopada 2023 J. Tarnobrzeskie J. Osowski 3 os.
Nur rdzawoszyi
Gavia stellata
25 listopada 2023 Ujazd, pow. jasielski Z. Niziołek 1 os. nadal
Szlachar
Mergus serrator
24 listopada 2023 Ujazd, pow. jasielski A. Biernacka 1 os.
Nur rdzawoszyi
Gavia stellata
24 listopada 2023 Czarna Sędzisz., pow. ropcz.-sędzisz. T. Mazurkiewicz 1 os.
Nur rdzawoszyi
Gavia stellata
24 listopada 2023 Wilcza Wola, pow. kolbuszowski D. Sikora 2 os.
Szlachar
Mergus serrator
24 listopada 2023 Rzeszów T. Mazurkiewicz
S. Kuczmarski
1 os.
Rzepołuch
Linaria flavirostris
24 listopada 2023 Przychojec, pow. leżajski G. Biały 77 os. nadal
Nur rdzawoszyi
Gavia stellata
24 listopada 2023 Wola Dalsza, pow. łańcucki T. Sobuś 1 os. nadal
Nur rdzawoszyi
Gavia stellata
23 listopada 2023 Wola Dalsza, pow. łańcucki S. Kuczmarski 1 os. nadal
Nur rdzawoszyi
Gavia stellata
22 listopada 2023 Ujazd, pow. jasielski Z. Niziołek 5 os.
Rzepołuch
Linaria flavirostris
22 listopada 2023 Jeżowe, pow. kolbuszowski D. Sikora 2 os.
Nur rdzawoszyi
Gavia stellata
21 listopada 2023 Wola Dalsza, pow. łańcucki T. Sobuś 2 os. nadal
Rzepołuch
Linaria flavirostris
20 listopada 2023 Przychojec, pow. leżajski G. Biały 69 os.
Śnieguła
Plectrophenax nivalis
19 listopada 2023 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński D. Nowak 1 os.
Nur rdzawoszyi
Gavia stellata
19 listopada 2023 J. Tarnobrzeskie S. Kuczmarski
R. Dworak
P. Kunowski
1 os. nadal
Ogorzałka
Aythya marila
19 listopada 2023 J. Tarnobrzeskie S. Kuczmarski
R. Dworak
P. Kunowski
5 os.
Szlachar
Mergus serrator
19 listopada 2023 Ujazd, pow. jasielski Z. Niziołek 2 os.
Nur rdzawoszyi
Gavia stellata
19 listopada 2023 Wola Dalsza, pow. łańcucki T. Sobuś 3 os.
Mewa czarnogłowa
Ichthyaetus melanocephalus
18 listopada 2023 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński D. Stasiowski 1 imm.
Nur rdzawoszyi
Gavia stellata
18 listopada 2023 Wola Dalsza, pow. łańcucki T. Sobuś 1 os.
Nur rdzawoszyi
Gavia stellata
18 listopada 2023 J. Tarnobrzeskie J. Osowski 1 os. nadal
Nur rdzawoszyi
Gavia stellata
18 listopada 2023 Lipie, pow. rzeszowski R. Dworak
P. Kunowski
1 os.
Ogorzałka
Aythya marila
16 listopada 2023 Rzeczyca Długa, pow. stalowowolski A. Kolano 1 os.
Markaczka
Melanitta nigra
16 listopada 2023 J. Tarnobrzeskie A. Lasek 1 os. nadal
Rzepołuch
Linaria flavirostris
14 listopada 2023 Jeziórko, pow. tarnobrzeski S. Watras 8 os.
Markaczka
Melanitta nigra
14 listopada 2023 J. Tarnobrzeskie S. Watras 1 os.
Nur rdzawoszyi
Gavia stellata
14 listopada 2023 J. Tarnobrzeskie S. Watras 1 os. nadal
Rzepołuch
Linaria flavirostris
13 listopada 2023 Przychojec, pow. leżajski G. Biały 36 os. nadal
Bekasik
Lymnocryptes minimus
13 listopada 2023 Przychojec, pow. leżajski G. Biały 1 os.
Podgorzałka
Aythya nyroca
12 listopada 2023 Mokrzec, pow. dębicki R. Szczerbik
D. Bocheński
2 os.
Nur rdzawoszyi
Gavia stellata
12 listopada 2023 J. Tarnobrzeskie J. Osowski 1 os.
Bekasik
Lymnocryptes minimus
12 listopada 2023 Wilcza Wola, pow. kolbuszowski R. Dworak 1 os.
Bernikla rdzawoszyja
Branta ruficollis
12 listopada 2023 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński D. Stasiowski 1 os. nadal
Śnieguła
Plectrophenax nivalis
12 listopada 2023 Mokrzec, pow. dębicki Ł. Haluch 1 os.
Markaczka
Melanitta nigra
11 listopada 2023 Mokrzec, pow. dębicki D. i D. Stasiowscy 2 f.
Bernikla rdzawoszyja
Branta ruficollis
11 listopada 2023 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński D. i D. Stasiowscy 1 os.
Nur rdzawoszyi
Gavia stellata
10 listopada 2023 J. Tarnobrzeskie K. Kajzer
J. Adamczyk
K. Kowalska
1 imm.
Rzepołuch
Linaria flavirostris
10 listopada 2023 Przychojec, pow. leżajski G. Biały 27 os.
Mewa romańska
Larus michahellis
7 listopada 2023 Zalesie Gorzyckie A. Lasek 1 ad. nadal
Rzepołuch
Linaria flavirostris
7 listopada 2023 Przychojec, pow. leżajski S. Watras 7 os.
Rzepołuch
Linaria flavirostris
7 listopada 2023 Lipie, pow. rzeszowski R. Dworak 2 os.
Śnieguła
Plectrophenax nivalis
6 listopada 2023 Przychojec, pow. leżajski G. Biały 1 os.
Rzepołuch
Linaria flavirostris
6 listopada 2023 Przychojec, pow. leżajski G. Biały 3 os.
Śnieguła
Plectrophenax nivalis
5 listopada 2023 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński W. Guzik
D. Stasiowski
1 os.
Bekasik
Lymnocryptes minimus
5 listopada 2023 Wilcza Wola, pow. kolbuszowski M. Kata 5 os.
Gęsiówka egipska
Alopochen aegyptiaca
2 listopada 2023 Żurawica, pow. przemyski P. Welcz 2 os. nadal
Płatkonóg szydłodzioby
Phalaropus lobatus
1 listopada 2023 Ostrów, pow. ropcz.-sędzisz. P. Kania 1 juv. nadal
Płatkonóg szydłodzioby
Phalaropus lobatus
30 października 2023 Ostrów, pow. ropcz.-sędzisz. A. Lasek
S. Kuczmarski
1 juv. nadal
Drzemlik
Falco columbarius
30 października 2023 Przychojec, pow. leżajski G. Biały 1 os. nadal
Ostrygojad
Haematopus ostralegus
29 października 2023 Buda Stalowska, pow. tarnobrzeski P. Kunowski
J. Osowski
S. Watras
1 os.
Mandarynka
Aix galericulata
29 października 2023 Mielec A. Lasek 1 m. nadal
Gęsiówka egipska
Alopochen aegyptiaca
29 października 2023 Mokrzec, pow. dębicki R. Sypień 1 os.
Płatkonóg szydłodzioby
Phalaropus lobatus
29 października 2023 Ostrów, pow. ropcz.-sędzisz. M. Galus 1 juv. nadal
Bekasik
Lymnocryptes minimus
28 października 2023 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński S. Watras 1 os. nadal
Płatkonóg szydłodzioby
Phalaropus lobatus
28 października 2023 Ostrów, pow. ropcz.-sędzisz. T. Mazurkiewicz
D. Bocheński
1 juv. nadal
Podgorzałka
Aythya nyroca
28 października 2023 Ostrów, pow. ropcz.-sędzisz. T. Mazurkiewicz
D. Bocheński
1 os.
Gęsiówka egipska
Alopochen aegyptiaca
27 października 2023 Gniewczyna Łańcucka, pow. łańcucki T. Sobuś 4 os.
Drzemlik
Falco columbarius
25 października 2023 Bratkowice, pow. rzeszowski S. Kuczmarski 1 os.
Gęsiówka egipska
Alopochen aegyptiaca
24 października 2023 Żurawica, pow. przemyski P. Welcz 2 os.
Bekasik
Lymnocryptes minimus
24 października 2023 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński D. Stasiowski 1 os.
Mandarynka
Aix galericulata
23 października 2023 Mielec A. Lasek 1 m.
Drzemlik
Falco columbarius
23 października 2023 Przychojec, pow. leżajski G. Biały 1 os. nadal
Gęsiówka egipska
Alopochen aegyptiaca
22 października 2023 G. Łańcucka, pow. łańcucki T. Sobuś 4 os.
Płatkonóg szydłodzioby
Phalaropus lobatus
22 października 2023 Ostrów, pow. ropcz.-sędzisz. M. Filipek 1 juv.
Siewnica
Pluvialis apricaria
22 października 2023 Starzawa, pow. przemyski H. Kamecki 2 os.
Siewnica
Pluvialis apricaria
22 października 2023 Buda Stalowska, pow. tarnobrzeski A. Wójcik 1 os.
Bekasik
Lymnocryptes minimus
22 października 2023 Ujazd, pow. jasielski S. Biernacki
Z. Niziołek
2 os. nadal
Bekasik
Lymnocryptes minimus
21 października 2023 Ujazd, pow. jasielski S. Biernacki 1 os. nadal
Bekasik
Lymnocryptes minimus
20 października 2023 Rozstajne, pow. jasielski K. Skrzynecka 1 os.
Uszatka błotna
Asio flammeus
20 października 2023 Łętownia, pow. strzyżowski P. Szydło 1 os.
Śnieguła
Plectrophenax nivalis
20 października 2023 Połonina Wetlinska, pow. bieszczadzki W. Cabaj 1 os.
Ogorzałka
Aythya marila
20 października 2023 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński D. Stasiowski 1 m. nadal
Drzemlik
Falco columbarius
20 października 2023 Przychojec, pow. leżajski G. Biały 1 os.
Ogorzałka
Aythya marila
18 października 2023 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński A. Biernacka 1 m. nadal
Ogorzałka
Aythya marila
17 października 2023 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński D. Stasiowski 1 m. nadal
Rybitwa popielata
Sterna paradisaea
17 października 2023 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński D. Stasiowski 1 imm.
Drzemlik
Falco columbarius
14 października 2023 Ożenna, pow. jasielski K. Krasoń 1 os.
Ogorzałka
Aythya marila
14 października 2023 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński D. Stasiowski 1 m. nadal
Gęsiówka egipska
Alopochen aegyptiaca
11 października 2023 Cukrownia Ropczyce, pow. ropcz.-sędzisz. S. Kuczmarski 4 os.
Ogorzałka
Aythya marila
10 października 2023 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński D. Stasiowski 1 m. nadal
Markaczka
Melanitta nigra
9 października 2023 J. Tarnobrzeskie S. Watras 1 m.
Sokół wędrowny
Falco peregrinus
8 października 2023 Dębica R. Szczerbik 1 os.
Mandarynka
Aix galericulata
7 października 2023 Wróblowa, pow. jasielski K. Balawajder 1 f.
Ogorzałka
Aythya marila
7 października 2023 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński D. Stasiowski 1 m.
Bekasik
Lymnocryptes minimus
5 października 2023 Wilcza Wola, pow. kolbuszowski D. Sikora 1 os.
Kurhannik
Buteo rufinus
1 października 2023 Odrzechowa, pow. krośnieński M. Wnuk 1 imm. nadal
Siewnica
Pluvialis apricaria
1 października 2023 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński D. Stasiowski 2 os.
Siewnica
Pluvialis apricaria
27 września 2023 Buda Stalowska, pow. tarnobrzeski S. Watras 1 os.
Sokół wędrowny
Falco peregrinus
27 września 2023 Ułazów, pow. lubaczowski R. Cymbała 1 juv.
Czapla nadobna
Egretta garzetta
21 września 2023 Mokrzec, pow. dębicki J. Manista 1 os. nadal

1-2 os. obecne od 18.07.2023
Kobczyk
Falco vespertinus
20 września 2023 Besko, pow. sanocki D. Stasiowski 1 os.
Drzemlik
Falco columbarius
20 września 2023 Lipiny, pow. dębicki J. Warżała 1 os.
Podgorzałka
Aythya nyroca
20 września 2023 Rzeszów J. Osowski 1 os.
Czapla nadobna
Egretta garzetta
20 września 2023 Rzeszów J. Osowski 1 os. nadal

2 os. obecne od 19.08.2023 (K. Kozicki)
Kobczyk
Falco vespertinus
18 września 2023 Ujazd, pow. jasielski Z. Niziołek
K. Sorys
1 imm.
Kurhannik
Buteo rufinus
18 września 2023 Odrzechowa, pow. krośnieński P. Pasterski 1 imm. nadal
Kobczyk
Falco vespertinus
17 września 2023 Wolica Piaskowa, pow. ropcz.-sędzisz. D. Bocheński 2 os. nadal
Kurhannik
Buteo rufinus
17 września 2023 Odrzechowa, pow. krośnieński D. Stasiowski
P. Pasterski
1 imm. nadal
Kobczyk
Falco vespertinus
17 września 2023 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński S. Ziarko 2 os.
Kobczyk
Falco vespertinus
17 września 2023 Wyszowatka, pow. jasielski M. Kowalski
W. Oleś
1 os.
Czapla nadobna
Egretta garzetta
17 sierpnia 2023 Mokrzec, pow. dębicki Ł. Haluch 1 os. nadal

1-2 os. obecne od 18.07.2023
Kurhannik
Buteo rufinus
16 września 2023 Odrzechowa, pow. krośnieński D. Stasiowski 1 imm.
Kobczyk
Falco vespertinus
16 września 2023 Świlcza, pow. rzeszowski R. Dworak 1 os.
Kobczyk
Falco vespertinus
15 września 2023 Rzeszów P. Kunowski 1 juv.
Drzemlik
Falco columbarius
15 września 2023 Przychojec, pow. leżajski G. Biały 1 os.
Kania czarna
Milvus migrans
15 września 2023 Wyszowatka, pow. jasielski M. Kowalski
i inni
1 os.
Kobczyk
Falco vespertinus
13 września 2023 Rzeszów P. Kunowski 1 juv.
Kobczyk
Falco vespertinus
13 września 2023 Besko, pow. sanocki D. Stasiowski 1 os.
Płatkonóg szydłodzioby
Phalaropus lobatus
13 września 2023 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński D. Stasiowski 1 os. nadal
Kobczyk
Falco vespertinus
12 września 2023 Rzeszów P. Kunowski 2 os.
Płatkonóg szydłodzioby
Phalaropus lobatus
12 września 2023 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński M. Wnuk 1 os. nadal
Kobczyk
Falco vespertinus
12 września 2023 Besko, pow. sanocki M. Wnuk 4 os.
Płatkonóg szydłodzioby
Phalaropus lobatus
11 września 2023 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński A. Biernacka 1 os.
Mewa romańska
Larus michahellis
11 września 2023 Zalesie Gorzyckie S. Watras 1 ad.
Kobczyk
Falco vespertinus
11 września 2023 Przychojec, pow. leżajski G. Biały 1 juv.
Kobczyk
Falco vespertinus
11 września 2023 Wolica Piaskowa, pow. ropcz.-sędzisz. D. Bocheński 3 os.
Kobczyk
Falco vespertinus
10 września 2023 Furmany J. Osowski 5 os.
Kobczyk
Falco vespertinus
10 września 2023 Lipnica Dolna, pow. jasielski Z. Niziołek 2 imm.
Kobczyk
Falco vespertinus
10 września 2023 Świlcza, pow. rzeszowski K. Mazur cn. 20 os. nadal
Mornel
Charadrius morinellus
10 września 2023 Wróblik Szl., pow. krośnieński D. Stasiowski 1 os.
Kobczyk
Falco vespertinus
9 września 2023 Rozstajne, pow. jasielski G. Neubauer 1 os.
Kobczyk
Falco vespertinus
9 września 2023 Świlcza, pow. rzeszowski S. Kuczmarski 29 os.
Kobczyk
Falco vespertinus
9 września 2023 Furmany J. Osowski 1 os.
Kamusznik
Arenaria interpres
8 września 2023 Ropczyce, pow. ropcz.-sędzisz. D. Bocheński 1 os.
Czapla purpurowa
Ardea purpurea
8 września 2023 Świlcza, pow. rzeszowski T. Mazurkiewicz 2 os. nadal
Czapla purpurowa
Ardea purpurea
8 września 2023 Mrowla, pow. rzeszowski T. Mazurkiewicz 2 os.
Mewa romańska
Larus michahellis
8 września 2023 Tarnobrzeg J. Osowski 1 ad.
Gęsiówka egipska
Alopochen aegyptiaca
8 września 2023 Lipie, pow. rzeszowski L. Sądek 3 os.
Czapla purpurowa
Ardea purpurea
6 września 2023 Świlcza, pow. rzeszowski P. Kunowski 2 os. nadal
Kobczyk
Falco vespertinus
6 września 2023 Wróblik Szl., pow. krośnieński D. Stasiowski 1 juv.
Czapla purpurowa
Ardea purpurea
3 września 2023 Świlcza, pow. rzeszowski P. Kunowski 1 os. nadal
Kobczyk
Falco vespertinus
3 września 2023 Świlcza, pow. rzeszowski P. Kunowski 1 os.
Kobczyk
Falco vespertinus
1 września 2023 Besko, pow. sanocki D. Stasiowski 2 os.
Mornel
charadrius morinellus
1 września 2023 Świlcza, pow. rzeszowski Ł. Haluch 1 os.
Kobczyk
Falco vespertinus
1 września 2023 Świlcza, pow. rzeszowski Ł. Haluch 1 os.
Kamusznik
Arenaria interpres
31 sierpnia 2023 Mokrzec, pow. dębicki Ł. Haluch 1 os. nadal
Kobczyk
Falco vespertinus
31 sierpnia 2023 Tarnobrzeg J. Osowski 1 os.
Kamusznik
Arenaria interpres
30 sierpnia 2023 Wróblik Szl., pow. krośnieński D. Stasiowski 1 os. nadal
Czapla purpurowa
Ardea purpurea
29 sierpnia 2023 Świlcza, pow. rzeszowski R. Dworak 2 os. nadal
Kamusznik
Arenaria interpres
29 sierpnia 2023 Wróblik Szl., pow. krośnieński D. Stasiowski 1 os. nadal
Kobczyk
Falco vespertinus
29 sierpnia 2023 Wróblik Szl., pow. krośnieński D. Stasiowski 1 os.
Kobczyk
Falco vespertinus
29 sierpnia 2023 Besko, pow. sanocki D. Stasiowski 2 os. nadal
Kobczyk
Falco vespertinus
28 sierpnia 2023 Besko, pow. sanocki D. Stasiowski 3 os.
Kamusznik
Arenaria interpres
28 sierpnia 2023 Wróblik Szl., pow. krośnieński D. Stasiowski 1 os. nadal
Mornel
Charadrius morinellus
28 sierpnia 2023 Wetlina, pow. bieszczadzki C. Ćwikowski 1 os.
Piaskowiec
Calidris alba
27 sierpnia 2023 Mokrzec, pow. dębicki A. Biernacka
S. Kuczmarski
P. Kunowski
2 os.
Czapla purpurowa
Ardea purpurea
27 sierpnia 2023 Świlcza, pow. rzeszowski M. Baran 2 os.
Kobczyk
Falco vespertinus
27 sierpnia 2023 Besko, pow. sanocki D. Stasiowski 1 juv.
Kobczyk
Falco vespertinus
27 sierpnia 2023 Przychojec, pow. leżajski G. Biały 2 os.
Rybitwa wielkodzioba
Hydroprogne caspia
27 sierpnia 2023 Mokrzec, pow. dębicki J. Harla 1 os.
Kamusznik
Arenaria interpres
27 sierpnia 2023 Wróblik Szl., pow. krośnieński D. Stasiowski 1 os. nadal
Kamusznik
Arenaria interpres
26 sierpnia 2023 Wróblik Szl., pow. krośnieński J. Rapczyński
M. Raczkowska
Z. Sosnkowska
1 os.
Siewnica
Pluvialis apricaria
26 sierpnia 2023 Wróblik Szl., pow. krośnieński J. Rapczyński
M. Raczkowska
Z. Sosnkowska
1 os.
Kamusznik
Arenaria interpres
26 sierpnia 2023 Mokrzec, pow. dębicki T. Folta
R. Szczerbik
M. Połoch
1 os.
Czapla purpurowa
Ardea purpurea
25 sierpnia 2023 Świlcza, pow. rzeszowski Ł. Haluch 1 os. nadal
Mornel
charadrius morinellus
25 sierpnia 2023 Świlcza, pow. rzeszowski Ł. Haluch 1 os.
Kobczyk
Falco vespertinus
23 sierpnia 2023 Markowa, pow. łańcucki Ł. Haluch 1 os.
Pliszka tundrowa
Motacilla f. thunbergii
23 sierpnia 2023 Bratkowice, pow. rzeszowski R. Dworak 1 os.
Czapla purpurowa
Ardea purpurea
23 sierpnia 2023 Świlcza, pow. rzeszowski Ł. Haluch
R. Dworak
4 os.
Świergotek polny
Anthus campestris
22 sierpnia 2023 Bratkowice, pow. rzeszowski Ł. Haluch 2 os.
Czapla purpurowa
Ardea purpurea
22 sierpnia 2023 Świlcza, pow. rzeszowski S. Kuczmarski 2 os.
Kobczyk
Falco vespertinus
21 sierpnia 2023 Przychojec, pow. leżajski G. Biały 1 imm.
Kania ruda
Milvus milvus
21 sierpnia 2023 Świlcza, pow. rzeszowski Ł. Haluch 1 os.
Gęsiówka egipska
Alopochen aegyptiaca
19-20 sierpnia 2023 Rudna Mała, pow. rzeszowski M. Materna 2 os.
Sokół wędrowny
Falco peregrinus
19 sierpnia 2023 Besko, pow. sanocki D. Stasiowski 1 imm.
Czapla nadobna
Egretta garzetta
18 sierpnia 2023 Mokrzec, pow. dębicki Ł. Haluch 2 os. nadal

1-2 os. obecne od 18.07.2023
Rybitwa wielkodzioba
Hydroprogne caspia
18 sierpnia 2023 Mokrzec, pow. dębicki J. Warżała 1 os.
Szczudłak
Himantopus himantopus
18 sierpnia 2023 Mokrzec, pow. dębicki Ł. Haluch 1 os.
Szlamnik
Limosa lapponica
17 sierpnia 2023 Tarnobrzeg J. Osowski 1 os. nadal
Kobczyk
Falco vespertinus
17 sierpnia 2023 Wola Dalsza, pow. łańcucki K. Mazur 1 os.
Szlamnik
Limosa lapponica
16 sierpnia 2023 Tarnobrzeg J. Osowski 1 os.

8 stw. dla Podkarpacia!
Czapla nadobna
Egretta garzetta
16 sierpnia 2023 Rzeszów T. Mazurkiewicz 2 os. nadal
Gęsiówka egipska
Alopochen aegyptiaca
15 sierpnia 2023 Osadniki Cukrowni Ropczyce, pow. ropcz.-sędzisz. Ł. Haluch 2 os.
Czapla nadobna
Egretta garzetta
15 sierpnia 2023 Rzeszów P. Zięba 2 os.
Mewa czarnogłowa
Ichthyaetus melanocephalus
13 sierpnia 2023 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński D. Stasiowski 1 imm. nadal
Szczudłak
Himantopus himantopus
13 sierpnia 2023 Łopuszka Mała, pow. przeworski J. Dojnik 1 os.
Mewa czarnogłowa
Ichthyaetus melanocephalus
12 sierpnia 2023 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński D. Stasiowski 1 imm. nadal
Mewa czarnogłowa
Ichthyaetus melanocephalus
11 sierpnia 2023 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński D. Stasiowski 1 imm. nadal
Brodziec pławny
Tringa stagnatilis
11 sierpnia 2023 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński D. Stasiowski 1 os. nadal
Siewnica
Pluvialis squatarola
10 sierpnia 2023 Mokrzec, pow. dębicki D. Stasiowski
i in.
1 os.
Czapla purpurowa
Ardea purpurea
10 sierpnia 2023 Buda Stalowska, pow. tarnobrzeski J. Osowski 1 os.
Mewa czarnogłowa
Ichthyaetus melanocephalus
10 sierpnia 2023 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński D. Stasiowski 1 imm. nadal
Brodziec pławny
Tringa stagnatilis
10 sierpnia 2023 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński D. Stasiowski 1 os. nadal
Mewa czarnogłowa
Ichthyaetus melanocephalus
9 sierpnia 2023 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński D. Stasiowski 1 imm. nadal
Brodziec pławny
Tringa stagnatilis
9 sierpnia 2023 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński D. Stasiowski 1 os.
Mewa czarnogłowa
Ichthyaetus melanocephalus
8 sierpnia 2023 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński D. Stasiowski 1 imm. nadal
Mewa czarnogłowa
Ichthyaetus melanocephalus
7 sierpnia 2023 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński A. Biernacka 2 os. nadal
Mewa czarnogłowa
Ichthyaetus melanocephalus
6 sierpnia 2023 Mokrzec, pow. dębicki W. Stelmach 1 os.
Szablodziób
Recurvirostra avosetta
5 sierpnia 2023 Rzeszów R. Kozik 1 os.
Mewa czarnogłowa
Ichthyaetus melanocephalus
5 sierpnia 2023 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński D. Stasiowski 2 os.
Czapla nadobna
Egretta garzetta
5 sierpnia 2023 Wróblowa, pow. jasielski Z. Niziołek 1 os.
Mewa romańska
Larus michahellis
4 sierpnia 2023 Tarnobrzeg J. Osowski 1 os.
Czapla purpurowa
Ardea purpurea
4 sierpnia 2023 Pielgrzymka, pow. jasielski S. Mazgaj 1 os.
Piaskowiec
Calidris alba
4 sierpnia 2023 Tarnobrzeg J. Osowski 1 os.
Czapla nadobna
Egretta garzetta
3 sierpnia 2023 Rzeszów R. Pitucha 1 os.
Czapla nadobna
Egretta garzetta
1 sierpnia 2023 Wróblowa, pow. jasielski Z. Niziołek
A. Biernacka
5 os.
Czapla nadobna
Egretta garzetta
31 lipca 2023 Rzeszów Ł. Haluch 1 os. nadal
Czapla nadobna
Egretta garzetta
29 lipca 2023 Rzeszów J. Osowski 1 os. nadal
Ohar
Tadorna tadorna
29 lipca 2023 Mokrzec, pow. dębicki A. Lasek 7 os.
Czapla nadobna
Egretta garzetta
28 lipca 2023 Rzeszów T. Mazurkiewicz 1 os. nadal
Czapla nadobna
Egretta garzetta
27 lipca 2023 Rzeszów T. Mazurkiewicz 1 os. nadal
Czapla nadobna
Egretta garzetta
26 lipca 2023 Rzeszów P. Zięba 1 os. nadal
Ostrygojad
Haematopus ostralegus
25 lipca 2023 Mokrzec, pow. dębicki A. Biernacka 5 os
Czapla nadobna
Egretta garzetta
25 lipca 2023 Rzeszów T. Mazurkiewicz
M. Materna
Ł. Haluch
1 os. nadal
Hełmiatka
Netta rufina
22 lipca 2023 Starzawa, pow. przemyski T. Mazurkiewicz 1 os.
Czapla nadobna
Egretta garzetta
18 lipca 2023 Mokrzec, pow. dębicki P. Kunowski 2 os.
Szczudłak
Himantopus himantopus
18 lipca 2023 Ostrów, pow. ropcz.-sędzisz. T. Mazurkiewicz
Ł. Haluch
10 os. nadal
Szczudłak
Himantopus himantopus
17 lipca 2023 Ostrów, pow. ropcz.-sędzisz. Ł. Haluch 7 os. nadal
Szczudłak
Himantopus himantopus
13 lipca 2023 Ostrów, pow. ropcz.-sędzisz. J. Szuksztul 10 os. nadal
Czapla nadobna
Egretta garzetta
12 lipca 2023 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński D. Stasiowski 1 os.
Szczudłak
Himantopus himantopus
9 lipca 2023 Ostrów, pow. ropcz.-sędzisz. M. Urbański 11 os.
Kania ruda
Milvus milvus
9 lipca 2023 Tarnobrzeg J. Osowski 1 os.
Hełmiatka
Netta rufina
9 lipca 2023 Starzawa, pow. przemyski P. Malczyk 1 m. nadal
Podgorzałka
Aythya nyroca
9 lipca 2023 Starzawa, pow. przemyski P. Malczyk 8 os.
Hełmiatka
Netta rufina
8 lipca 2023 Starzawa, pow. przemyski P. Malczyk 1 m.
Podgorzałka
Aythya nyroca
8 lipca 2023 Starzawa, pow. przemyski P. Malczyk 3 os.
Gęsiówka egipska
Alopochen aegyptiaca
6 lipca 2023 Kuryłówka, pow. leżajski T. Krupczak 1 os. nadal
Hełmiatka
Netta rufina
6 lipca 2023 Ujazd, pow. jasielski Z. Niziołek 1 m.
Gęsiówka egipska
Alopochen aegyptiaca
3 lipca 2023 Kuryłówka, pow. leżajski T. Sobuś 1 os.
Sokół wędrowny
Falco peregrinus
25 czerwca 2023 Zarszyn, pow. sanocki D. Stasiowski 1 imm.
Orzeł cesarski
Aquila heliaca
19 czerwca 2023 Jaćmierz, pow. sanocki P. Pasterski 1 os.
Warzęcha
Platalea leucorodia
18 czerwca 2023 Osadniki Cukrowni Ostrów, pow. ropcz.-sędzisz. M. Galus 1 os.
Kania czarna
Milvus migrans
15 czerwca 2023 Racławówka, pow. rzeszowski Ł. Haluch
M. Haluch
1 os.
Ohar
Tadorna tadorna
15 czerwca 2023 Osadniki Cukrowni Ostrów, pow. ropcz.-sędzisz. T. Mazurkiewicz
R. Dworak
1 os.
Sęp płowy
Gyps fulvus
12 czerwca 2023 Olszanica, pow. leski E. Bentkowska 1 os. 13 stw. na Podkarpaciu!
Orzeł cesarski
Aquila heliaca
10 czerwca 2023 Rymanów, pow. krośnieński W. Guzik 1 imm.
Wójcik
Phylloscopus trochiloides
10 czerwca 2023 Smerek, pow. bieszczadzki S. Mazgaj 1 m. (fono)
Sokół wędrowny
Falco peregrinus
9 czerwca 2023 Ropczyce, pow. ropcz.-sędzisz. T. Mazurkiewicz 1 os.
Kobczyk
Falco vespertinus
7 czerwca 2023 Wrocanka, pow. krośnieński W. Guzik 1 f.
Kobczyk
Falco vespertinus
5 czerwca 2023 Chyrzyna, pow. przemyski T. Waters 4 m.
Czapla nadobna
Egretta garzetta
4 czerwca 2023 Starzawa, pow. przemyski T. Waters 1 os.
Orzeł cesarski
Aquila heliaca
4 czerwca 2023 Wygnanka, pow. sanocki D. Stasiowski 1 os.
Orzeł cesarski
Aquila heliaca
4 czerwca 2023 Długie, pow. sanocki D. Stasiowski 1 os. (inny)
Mewa czarnogłowa
Ichthyaetus melanocephalus
3 czerwca 2023 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński D. Stasiowski 1 os.
Czapla modronosa
Ardeola ralloides
1 czerwca 2023 Babule, pow. mielecki T. Skowron 1 os. 7 stw. dla PDK
Ohar
Tadorna tadorna
30 maja 2023 Przychojec, pow. leżajski T. Sobuś
J. Hordowski
1 os.
Zaroślówka
Acrocephalus dumetorum
28 maja 2023 Łężany, pow. krośnieński W. Guzik 1 m. 6 stw. dla Podkarpacia!
Kobczyk
Falco vespertinus
28 maja 2023 Uherce Mineralne, pow. leski E. Bentkowska 1 m.
Kobczyk
Falco vespertinus
28 maja 2023 Rzeszów P. Kunowski 1 m.
Ostrygojad
Haematopus ostralegus
25 maja 2023 Starzawa, pow. przemyski H. Kamecki 2 os.
Kobczyk
Falco vespertinus
23 maja 2023 Harta, pow. dynowski K. Kostusch 1 f.
Mewa żółtonoga
Larus fuscus
23 maja 2023 Ostrów, pow. ropcz.-sędzisz. S. Kuczmarski
R. Dworak
1 os.
Podróżniczek
Luscinia svecica
21 maja 2023 Grabiny, pow. dębicki R. Kudłacik
K. Kudłacik
1 m. nadal
Kobczyk
Falco vespertinus
21 maja 2023 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński D. Stasiowski 1 m.
Pliszka tundrowa
Motacilla f. thunbergii
20 maja 2023 Tarnobrzeg J. Osowski 1 os.
Kobczyk
Falco vespertinus
20 maja 2023 Tarnobrzeg J. Osowski 1 m.
Sokół wędrowny
Falco peregrinus
19 maja 2023 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński D. Stasiowski 1 imm.
Pliszka tundrowa
Motacilla f. thunbergii
19 maja 2023 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński D. Stasiowski 1 os.
Podgorzałka
Aythya nyroca
19 maja 2023 Ujazd, pow. jasielski A. Biernacka 2 os.
Podróżniczek
Luscinia svecica
16 maja 2023 Buda Stalowska, pow. tarnobrzeski M. Wnuk 1 m. nadal
Sokół wędrowny
Falco peregrinus
16 maja 2023 Rzeszów P. Kunowski 1 os.
Pliszka cytrynowa
Motacilla citreola
14 maja 2023 Jeziórko, pow. tarnobrzeski K. Ciepichał 1 os. nadal
Bekasik
Lymnocryptes minimus
14 maja 2023 Jeziórko, pow. tarnobrzeski K. Ciepichał 1 os.
Podróżniczek
Luscinia svecica
13 maja 2023 Buda Stalowska, pow. tarnobrzeski R. Dworak 1 m.
Bernikla obrożna
Branta bernicla
13 maja 2023 Starzawa, pow. przemyski T. Mazurkiewicz
K. Paryś
H. Kamecki
P. Pasterski
1 os.
Szablodziób
Recurvirostra avosetta
13 maja 2023 Starzawa, pow. przemyski T. Mazurkiewicz
K. Paryś
H. Kamecki
P. Pasterski
2 os.
Mewa żółtonoga
Larus fuscus
13 maja 2023 Starzawa, pow. przemyski T. Mazurkiewicz
K. Paryś
H. Kamecki
P. Pasterski
1 os.
Czapla purpurowa
Ardea purpurea
13 maja 2023 Sośnica-Brzeg, pow. przemyski T. Mazurkiewicz
K. Paryś
H. Kamecki
P. Pasterski
1 os.
Pliszka cytrynowa
Motacilla citreola
13 maja 2023 Jeziórko, pow. tarnobrzeski K. Ciepichał 1 m.
Błotniak stepowy
Circus macrourus
13 maja 2023 Połonina Wetlińska, pow. bieszczadzki S. Watras 1 imm.
Kobczyk
Falco vespertinus
12 maja 2023 Wzdów, pow. brzozowski M. Piotrowski 2m. + 2f.
Sokół wędrowny
Falco peregrinus
10 maja 2023 Ustrzyki Dolne, pow. bieszczadzki M. Wnuk 1 os.
Pliszka tundrowa
Motacilla f. thunbergii
10 maja 2023 Jasło Z. Niziołek 2 os.
Mewa romańska
Larus michahellis
9 maja 2023 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński D. Stasiowski 1 subad.
Kobczyk
Falco vespertinus
9 maja 2023 Besko, pow. sanocki M. Wnuk 1 os.
Podgorzałka
Aythya nyroca
9 maja 2023 Wróblowa, pow. jasielski Z. Niziołek 2 os.
Uszatka błotna
Asio flammeus
8 maja 2023 Tarnawiec, pow. leżajski G. Biały 1 os.
Kobczyk
Falco vespertinus
8 maja 2023 Rzeszów T. Mazurkiewicz 1 os.
Kulik mniejszy
Numenius phaeopus
7 maja 2023 Buda Stalowska, pow. tarnobrzeski J. Grzybek 1 m.
Mandarynka
Aix galericulata
7 maja 2023 Rzeszów T. Mazurkiewicz 1 m. nadal
Orzeł cesarski
Aquila heliaca
6 maja 2023 Odrzechowa, pow. sanocki M. Ostański
D. Szlama
2 os.
Drzemlik
Falco columbarius
6 maja 2023 Michałówka, pow. jarosławski P. Pasterski 1 os.
Kobczyk
Falco vespertinus
6 maja 2023 Odrzechowa, pow. sanocki M. Ostański
D. Szlama
1 os.
Kobczyk
Falco vespertinus
6 maja 2023 Grabiny, pow. dębicki R. Szczerbik
M. Połoch
1 m.
Podróżniczek
Luscinia svecica
6 maja 2023 Grabiny, pow. dębicki R. Szczerbik
M. Połoch
1 m. nadal
Podgorzałka
Aythya nyroca
6 maja 2023 Ujazd, pow. jasielski Z. Niziołek 2 os.
Kania ruda
Milvus milvus
6 maja 2023 Pielnia, pow. sanocki S. Ziarko 1 os.
Kobczyk
Falco vespertinus
6 maja 2023 Besko, pow. sanocki D. Bezwińska-Sikora 1 os.
Mornel
Charadrius morinellus
6 maja 2023 Besko, pow. sanocki D. Bezwińska-Sikora 1 os.
Kania czarna
Milvus migrans
6 maja 2023 Mokrzec, pow. dębicki R. Sypień 1 os.
Pliszka cytrynowa
Motacilla citreola
6 maja 2023 Jeziórko, pow. tarnobrzeski J. Osowski 1 m.
Kania czarna
Milvus migrans
6 maja 2023 Rzeszów P. Kunowski 1 os.
Dubelt
Gallinago media
6 maja 2023 Jeziórko, pow. tarnobrzeski J. Osowski 1 os.
Bekasik
Lymnocryptes minimus
6 maja 2023 Jeziórko, pow. tarnobrzeski J. Osowski 1 os.
Mandarynka
Aix galericulata
6 maja 2023 Rzeszów K. Mazur 1 m. nadal
Rybitwa popielata
Sterna paradisaea
5 maja 2023 Osadniki Cukrowni Ostrów, pow. ropcz.-sędzisz. Ł. Haluch 1 os.
Kobczyk
Falco vespertinus
5 maja 2023 Jasionów, pow. brzozowski D. Szlama 6 os.
Mandarynka
Aix galericulata
5 maja 2023 Rzeszów J. Wilk 1 m.
Kobczyk
Falco vespertinus
4 maja 2023 Besko, pow. sanocki D. Szlama 6 os.
Drzemlik
Falco columbarius
4 maja 2023 Wrocanka, pow. krośnieński M. Kica 1 os.
Pliszka tundrowa
Motacilla f. thunbergii
4 maja 2023 Wrocanka, pow. krośnieński M. Kica 1 os.
Bernikla obrożna
Branta bernicla
3 maja 2023 Osadniki Cukrowni Ropczyce, pow. ropcz.-sędzisz. M. Łodziński 1 os. nadal
Pliszka tundrowa
Motacilla f. thunbergii
3 maja 2023 Jeziórko, pow. tarnobrzeski J. Osowski 1 os.
Szablodziób
Recurvirostra avosetta
2 maja 2023 Mokrzec, pow. dębicki R. Sypień 4 os.
Mornel
Eudromias morinellus
2 maja 2023 Besko, pow. sanocki J. Bednarek 16 os.
Kobczyk
Falco vespertinus
2 maja 2023 Besko, pow. sanocki P. Łabaj 1 f.
Pliszka tundrowa
Motacilla f. thunbergii
2 maja 2023 Besko, pow. sanocki P. Łabaj 1 os.
Bekasik
Lymnocryptes minimus
1 maja 2023 Buda Stalowska, pow. tarnobrzeski J. Osowski 2 os.
Pliszka tundrowa
Motacilla f. thunbergii
2 maja 2023 Korścienko Wyżne, pow. krośnieński D. Stasiowski 1 os.
Mornel
Eudromias morinellus
1 maja 2023 Besko, pow. sanocki D. Stasiowski
Ł. Haluch
3-13 os.
Kobczyk
Falco vespertinus
2 maja 2023 Jaćmierz, pow. krośnieński P. Kunowski 1 m.
Szczudłak
Himantopus himantopus
2 maja 2023 Mokrzec, pow. dębicki M. Baran 1 os.
Kobczyk
Falco vespertinus
2 maja 2023 Buda Stalowska, pow. tarnobrzeski J. Osowski 1 os.
Bekasik
Lymnocryptes minimus
1 maja 2023 Tarnobrzeg J. Osowski 1 os.
Kania czarna
Milvus migrans
1 maja 2023 Klecie, pow. dębicki P. Wal 1 ad.
Ohar
Tadorna tadorna
1 maja 2023 Buda Stalowska, pow. tarnobrzeski R. Ponikowski 1 os.
Bernikla obrożna
Branta bernicla
30 kwietnia 2023 Osadniki Cukrowni Ropczyce, pow. ropcz.-sędzisz. A. Kut i in. 1 os. nadal
Kobczyk
Falco vespertinus
30 kwietnia 2023 Łężany, pow. krośnieński A. Furdyna
M. Baran
1 os.
Uszatka błotna
Asio flammeus
30 kwietnia 2023 Mokrzec, pow. dębicki Ł. Haluch
P. Kunowski
S. Kuczmarski
1 os.
Mewa żółtonoga
Larus fuscus
30 kwietnia 2023 Mokrzec, pow. dębicki P. Kunowski
S. Kuczmarski
1 os.
Kania czarna
Milvus migrans
30 kwietnia 2023 Mokrzec, pow. dębicki Ł. Haluch
P. Kunowski
1 os.
Warzęcha
Platalea leucorodia
30 kwietnia 2023 Osadniki Cukrowni Ropczyce, pow. ropcz.-sędzisz. Ł. Haluch i in. 2 os.
Bekasik
Lymnocryptes minimus
30 kwietnia 2023 Posada Zarszyńska, pow. sanocki P. Kunowski
S. Kuczmarski
1 os.
Pliszka tundrowa
Motacilla f. thunbergii
30 kwietnia 2023 Wróblowa, pow. jasielski Z. Niziołek 1 os.
Mewa żółtonoga
Larus fuscus
30 kwietnia 2023 Ujazd, pow. jasielski Z. Niziołek 1 os.
Bernikla obrożna
Branta bernicla
29 kwietnia 2023 Osadniki Cukrowni Ropczyce, pow. ropcz.-sędzisz. R. Kudłacik 1 os. nadal
Orzeł cesarski
Aquila heliaca
29 kwietnia 2023 Besko, pow. sanocki M. Baran
D. Stasiowski
1 os.
Orzeł cesarski
Aquila heliaca
29 kwietnia 2023 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński J. Osowski 1 os.
Pliszka tundrowa
Motacilla f. thunbergii
27 kwietnia 2023 Bzianka, pow. krośnieński J. Osowski 1 os.
Kulik mniejszy
Numenius phaeopus
28 kwietnia 2023 Ujazd, pow. jasielski Z. Niziołek 2 os.
Nur rdzawoszyi
Gavia stellata
28 kwietnia 2023 Ujazd, pow. jasielski Z. Niziołek 1 os.
Pliszka cytrynowa
Motacilla citreola
27 kwietnia 2023 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński W. Guzik
Ł. Haluch
2 os.
Pliszka tundrowa
Motacilla f. thunbergii
27 kwietnia 2023 Czerwona Wola, pow. przeworski D. Boruchalski 1 os.
Bernikla obrożna
Branta bernicla
26 kwietnia 2023 Osadniki Cukrowni Ropczyce, pow. ropcz.-sędzisz. P. Zięba i in. 1 os.
5 stw. po 127 latach!
Pliszka cytrynowa
Motacilla citreola
26 kwietnia 2023 Osadniki Cukrowni Ostrów, pow. ropcz.-sędzisz. T. Mazurkiewicz
P. Kunowski
S. Kuczmarski
1 m. + 1 f.
Mewa żółtonoga
Larus fuscus
26 kwietnia 2023 Osadniki Cukrowni Ostrów, pow. ropcz.-sędzisz. T. Mazurkiewicz
P. Kunowski
S. Kuczmarski
1 ad.
Dubelt
Gallinago media
26 kwietnia 2023 Łężany, pow. krośnieński W. Guzik 2 os.
Pliszka tundrowa
Motacilla f. thunbergii
26 kwietnia 2023 Ujazd, pow. jasielski Z. Niziołek 1 os.
Bekasik
Lymnocryptes minimus
25 kwietnia 2023 Boguchwała, pow. rzeszowski S. Kuczmarski 2 os.
Pliszka tundrowa
Motacilla f. thunbergii
24 kwietnia 2023 Jeziórko, pow. tarnobrzeski J. Osowski 1 os.
Nur rdzawoszyi
Gavia stellata
24 kwietnia 2023 Ujazd, pow. jasielski A. Biernacka 1 os. nadal
Mewa czarnogłowa
Ichthyaetus melanocephalus
23 kwietnia 2023 Ujazd, pow. jasielski Z. Niziołek 1 os.
Nur rdzawoszyi
Gavia stellata
23 kwietnia 2023 Ujazd, pow. jasielski Z. Niziołek 1 os.
Podróżniczek
Luscinia svecica
23 kwietnia 2023 Buda Stalowska, pow. tarnobrzeski P. Kunowski 2 m.
Pliszka cytrynowa
Motacilla citreola
23 kwietnia 2023 Jeziórko, pow. tarnobrzeski P. Kunowski
K. Ciepichał
1 os. nadal
Łabędź krzykliwy
Cygnus cygnus
23 kwietnia 2023 Stary Lubliniec, pow. lubaczowski H. Kamecki
P. Pasterski
1 os.
Pliszka tundrowa
Motacilla f. thunbergii
23 kwietnia 2023 Jeziórko, pow. tarnobrzeski K. Ciepichał 1 os.
Łabędź krzykliwy
Cygnus cygnus
23 kwietnia 2023 Jeziórko, pow. tarnobrzeski K. Ciepichał 1 os.
Perkoz rogaty
Podiceps auritus
22 kwietnia 2023 Starzawa, pow. przemyski T. Mazurkiewicz
R. Szczerbik
T. Folta
M. Połoch
Ł. Janocha
3 os.
Kulik mniejszy
Numenius phaeopus
22 kwietnia 2023 Starzawa, pow. przemyski T. Mazurkiewicz
R. Szczerbik
T. Folta
M. Połoch
Ł. Janocha
12 os.
Pliszka cytrynowa
Motacilla citreola
22 kwietnia 2023 Jeziórko, pow. tarnobrzeski J. Osowski 1 m.
Bekasik
Lymnocryptes minimus
22 kwietnia 2023 Jeziórko, pow. tarnobrzeski J. Osowski 1 os.
Perkoz rogaty
Podiceps auritus
21 kwietnia 2023 Jeziórko, pow. tarnobrzeski S. Watras 1 os.
Kania ruda
Milvus milvus
20 kwietnia 2023 Łąka, pow. rzeszowski S. Kuczmarski 1 os.
Drzemlik
Falco columbarius
20 kwietnia 2023 Rzeszów P. Kunowski 1 os.
Pliszka cytrynowa
Motacilla citreola
20 kwietnia 2023 Buda Stalowska, pow. tarnobrzeski S. Watras 1 m.
Ohar
Tadorna tadorna
20 kwietnia 2023 Starzawa, pow. przemyski Ł. Haluch 2 os. nadal
Pliszka cytrynowa
Motacilla citreola
19 kwietnia 2023 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński D. Stasiowski 1 f.
Pliszka tundrowa
Motacilla f. thunbergi
19 kwietnia 2023 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński D. Stasiowski 2 os.
Bekasik
Lymnocryptes minimus
18 kwietnia 2023 Boguchwała, pow. rzeszowski T. Mazurkiewicz 5 os.
Szablodziób
Recurvirostra avosetta
17 kwietnia 2023 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński A. Biernacka 1 os.
Mewa żółtonoga
Larus fuscus
17 kwietnia 2023 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński A. Biernacka 1 ad.
Pliszka tundrowa
Motacilla f. thunbergi
17 kwietnia 2023 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński D. Stasiowski
A. Biernacka
1 os.
Czapla purpurowa
Ardea purpurea
16 kwietnia 2023 Moczary, pow. bieszczadzki M. Wnuk 1 os.
Piaskowiec
Calidris alba
16 kwietnia 2023 Ostrów, pow. ropcz.-sędzisz. Ł. Haluch 1 os. nadal
Podróżniczek
Luscinia svecica
16 kwietnia 2023 Dębica R. Szczerbik 3 m.
Ohar
Tadorna tadorna
16 kwietnia 2023 Starzawa, pow. przemyski P. Cwynar 2 os. nadal
Siwerniak
Anthus spinoletta
16 kwietnia 2023 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński D. Stasiowski
P. Kunowski
1 os.
Szczudłak
Himantopus himantopus
16 kwietnia 2023 Korniaktów, pow. łańcucki T. Sobuś 1 os. nadal
Ohar
Tadorna tadorna
16 kwietnia 2023 Gniewczyna Ł., pow. przeworski T. Sobuś 1 os.
Rybitwa wielkodzioba
Hydroprogne caspia
15 kwietnia 2023 Starzawa, pow. przemyski T. Mazurkiewicz 1 os.
Ohar
Tadorna tadorna
15 kwietnia 2023 Starzawa, pow. przemyski T. Mazurkiewicz 3 os.
Szczudłak
Himantopus himantopus
15 kwietnia 2023 Korniaktów, pow. łańcucki T. Sobuś 1 os.
Kulik mniejszy
Numenius phaeopus
15 kwietnia 2023 Buda Stalowska, pow. tarnobrzeski J. Grzybek 1 os.
Podróżniczek
Luscinia svecica
15 kwietnia 2023 Buda Stalowska, pow. tarnobrzeski J. Grzybek 1 m.
Piaskowiec
Calidris alba
15 kwietnia 2023 Ostrów, pow. ropcz.-sędzisz. Ł. Haluch 1 os.
Kulik mniejszy
Numenius phaeopus
15 kwietnia 2023 Mokrzec, pow. dębicki R. Sypień
R. Szczerbik
M. Połoch
1 os.
Sokół wędrowny
Falco peregrinus
15 kwietnia 2023 Tarnobrzeg J. Osowski 1 os.
Rybitwa wielkodzioba
Hydroprogne caspia
13 kwietnia 2023 Wrzawy, pow. tarnobrzeski M. Broda 1 os.
Podgorzałka
Aythya nyroca
13 kwietnia 2023 Wola Rzeczycka, pow. stalowowlski S. Watras 7 os.
Kania czarna
Milvus migrans
13 kwietnia 2023 Wróblowa, pow. jasielski Z. Niziołek 1 os.
Kania czarna
Milvus migrans
13 kwietnia 2023 Mokrzec, pow. dębicki K. Sorys 1 os.
Siwerniak
Anthus spinoletta
12 kwietnia 2023 Gniewczyna Ł., pow. przeworski T. Sobuś 2 os.
Podróżniczek
Luscinia svecica
12 kwietnia 2023 Boguchwała, pow. rzeszowski S. Watras 1 m.
Drzemlik
Falco columbarius
12 kwietnia 2023 Boguchwała, pow. rzeszowski Ł. Haluch 1 m.
Bekasik
Lymnocryptes minimus
11 kwietnia 2023 Boguchwała, pow. rzeszowski T. Mazurkiewicz 13 os.
Kania czarna
Milvus migrans
11 kwietnia 2023 Zarszyn, pow. sanocki D. Stasiowski 1 os.
Błotniak stepowy
Circus macrourus
11 kwietnia 2023 Ujazd, pow. jasielski Z. Niziołek
K. Sorys
1 m.
Ohar
Tadorna tadorna
11 kwietnia 2023 Ujazd, pow. jasielski A. Biernacka 2 os.
Podgorzałka
Aythya nyroca
10 kwietnia 2023 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński D. Stasiowski 1 os. nadal
Kania czarna
Milvus migrans
10 kwietnia 2023 Zarszyn, pow. sanocki D. Stasiowski 1 os.
Kania czarna
Milvus migrans
10 kwietnia 2023 Wyżne, pow. strzyżowski M. Baran 1 os.
Sokół wędrowny
Falco peregrinus
10 kwietnia 2023 Zarszyn, pow. sanocki P. Kunowski
Ł. Haluch
1 os.
Bekasik
Lymnocryptes minimus
10 kwietnia 2023 Zarszyn, pow. sanocki P. Kunowski
Ł. Haluch
1 os.
Gadożer
Circaetus gallicus
9 kwietnia 2023 Zarszyn, pow. sanocki S. Sendera
B. Wójcik
1 os.
Mewa żółtonoga
Larus fuscus
9 kwietnia 2023 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński W. Guzik 1 os.
Mewa czarnogłowa
Ichthyaetus melanocephalus
9 kwietnia 2023 Ostrów, pow. ropcz.-sędzisz. R. Kudłacik 1 os.
Kania czarna
Milvus migrans
9 kwietnia 2023 Rzeszów P. Kunowski 1 os.
Ogorzałka
Aythya marila
9 kwietnia 2023 Jez. Tarnobrzeskie J. Osowski 2 os.
Uszatka błotna
Asio flammeus
9 kwietnia 2023 Stary Dzików, pow. lubaczowski S. Mazgaj 1 os.
Mewa żółtonoga
Larus fuscus
8 kwietnia 2023 Wróblowa, pow. jasielski Z. Niziołek 1 os.
Podróżniczek
Luscinia svecica
8 kwietnia 2023 Jamnica, pow. tarnobrzeski S. Watras 1 m.
Mewa żółtonoga
Larus fuscus
8 kwietnia 2023 Jamnica, pow. tarnobrzeski S. Watras 1 os.
Podgorzałka
Aythya nyroca
8 kwietnia 2023 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński D. Stasiowski
T. Mazurkiewicz
1 os. nadal
Ogorzałka
Aythya marila
8 kwietnia 2023 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński D. Stasiowski
T. Mazurkiewicz
2 os. nadal
Dubelt
Gallinago media
8 kwietnia 2023 Zarszyn, pow. sanocki T. Mazurkiewicz
W. Guzik
i in.
1 os.
Bekasik
Lymnocryptes minimus
8 kwietnia 2023 Zarszyn, pow. sanocki T. Mazurkiewicz
W. Guzik
i in.
6 os.
Podgorzałka
Aythya nyroca
7 kwietnia 2023 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński D. Stasiowski 1 os. nadal
Ogorzałka
Aythya marila
7 kwietnia 2023 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński D. Stasiowski 2 os. nadal
Łabędź krzykliwy
Cygnus cygnus
7 kwietnia 2023 Zarszyn, pow. sanocki D. Stasiowski 1 os.
Podróżniczek
Luscinia svecica
7 kwietnia 2023 Ropczyce, pow. ropcz-sędzisz. T. Mazurkiewicz
Ł. Haluch
1 m.
Podgorzałka
Aythya nyroca
4 kwietnia 2023 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński D. Stasiowski 1 os.
Ogorzałka
Aythya marila
4 kwietnia 2023 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński D. Stasiowski 2 os.
Gęsiówka egipska
Alopochen aegyptiaca
4 kwietnia 2023 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński D. Stasiowski 1 os. nadal
Podróżniczek
Luscinia svecica
4 kwietnia 2023 Tarnogóra, pow. leżajski G. Biały 1 os.
Bekasik
Lymnocryptes minimus
4 kwietnia 2023 Tarnogóra, pow. leżajski G. Biały 2 os.
Bekasik
Lymnocryptes minimus
3 kwietnia 2023 Przychojec, pow. leżajski G. Biały 3 os.
Bekasik
Lymnocryptes minimus
3 kwietnia 2023 Jeziórko, pow. tarnobrzeski J. Osowski 3 os.
Podgorzałka
Aythya nyroca
2 kwietnia 2023 Dobrzechów, pow. strzyżowski P. Szydło 1 os.
Orlik grubodzioby
Clanga clanga
2 kwietnia 2023 Zarszyn, pow. sanocki D. Stasiowski
Ł. Haluch
1 os.
Gęsiówka egipska
Alopochen aegyptiaca
2 kwietnia 2023 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński D. Stasiowski
Ł. Haluch
1 os.
Ogorzałka
Aythya marila
2 kwietnia 2023 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński D. Stasiowski
Ł. Haluch
4 os. nadal
Bekasik
Lymnocryptes minimus
1 kwietnia 2023 Rzeszów Ł. Haluch 1 os.
Łabędź krzykliwy
Cygnus cygnus
1 kwietnia 2023 Starzawa, pow. przemyski T. Mazurkiewicz
P. Kunowski
H. Kamecki
i in.
2 ad. + 5 imm.
Ohar
Tadorna tadorna
1 kwietnia 2023 Starzawa, pow. przemyski T. Mazurkiewicz
P. Kunowski
H. Kamecki
i in.
2 os.
Bekasik
Lymnocryptes minimus
1 kwietnia 2023 Starzawa, pow. przemyski T. Mazurkiewicz
P. Kunowski
H. Kamecki
i in.
1 os.
Uszatka błotna
Asio flammeus
31 marca 2023 Przychojec, pow. leżajski G. Biały 1 os.
Ogorzałka
Aythya marila
31 marca 2023 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński D. Stasiowski 4 os. nadal
Gęsiówka egipska
Alopochen aegyptiaca
30 marca 2023 Zbiornik Mokrzec, pow. dębicki R. Sypień 3 os.
Bekasik
Lymnocryptes minimus
30 marca 2023 Jeziórko, pow. tarnobrzeski S. Watras 5 os.
Bekasik
Lymnocryptes minimus
30 marca 2023 Tarnogóra, pow. leżajski G. Biały 1 os.
Lodówka
Clangula hyemalis
29 marca 2023 Wola Rzeczycka, pow. stalowowolski S. Watras 1 os.
Podgorzałka
Aythya nyroca
29 marca 2023 Wola Rzeczycka, pow. stalowowolski S. Watras 4 m.
Śnieguła
Plectrophenax nivalis
29 marca 2023 Przychojec, pow. leżajski G. Biały 1 os.
Hełmiatka
Netta rufina
29 marca 2023 Ujazd, pow. jasielski Z. Niziołek 2 m. + 1 f.
Bekasik
Lymnocryptes minimus
28 marca 2023 Bratkowice, pow. rzeszowski S. Kuczmarski 1 os.
Łabędź krzykliwy
Cygnus cygnus
26 marca 2023 Starzawa, pow. przemyski S. Kuczmarski
P. Kunowski
2 os.
Hełmiatka
Netta rufina
26 marca 2023 G. Łańcucka, pow. łańcucki P. Pasterski 1 m. nadal
Bekasik
Lymnocryptes minimus
26 marca 2023 Starzawa, pow. przemyski H. Kamecki 1 os.
Hełmiatka
Netta rufina
25 marca 2023 G. Łańcucka, pow. łańcucki T. Sobuś
T. Mazurkiewicz
1 m. nadal
Bekasik
Lymnocryptes minimus
25 marca 2023 Rzeszów P. Kunowski 1 os.
Podróżniczek
Luscinia svecica
22 marca 2023 Dębica J. Warżała 1 m.
Hełmiatka
Netta rufina
22 marca 2023 G. Łańcucka, pow. łańcucki T. Sobuś 1 m. nadal
Hełmiatka
Netta rufina
22 marca 2023 G. Łańcucka, pow. łańcucki T. Sobuś 1 m. nadal
Kania ruda
Milvus milvus
19 marca 2023 Zarszyn, pow. sanocki W. Guzik
Ł. Haluch
1 os.
Hełmiatka
Netta rufina
19 marca 2023 G. Łańcucka, pow. łańcucki T. Sobuś 1 m. nadal
Bekasik
Lymnocryptes minimus
18 marca 2023 Zaszyn, pow. sanocki D. Stasiowski 1 os.
Hełmiatka
Netta rufina
14 marca 2023 G. Łańcucka, pow. łańcucki S. Kuczmarski 1 m. nadal
Ogorzałka
Aythya marila
14 marca 2023 Buda Stalowska, pow. tarnobrzeski S. Watras 3 os.
Ogorzałka
Aythya marila
13 marca 2023 Jeziórko, pow. tarnobrzeski S. Watras 2 os.
Ogorzałka
Aythya marila
12 marca 2023 Babule, pow. mielecki P. Kania 1 f.
Śnieguła
Plectrophenax nivalis
11 marca 2023 Wzdów, pow. brzozowski D. Stasiowski 1 os.
Bekasik
Lymnocryptes minimus
9 marca 2023 Rzeszów Ł. Haluch 1 os.
Hełmiatka
Netta rufina
8 marca 2023 G. Łańcucka, pow. łańcucki T. Sobuś 1 m. nadal
Hełmiatka
Netta rufina
5 marca 2023 G. Łańcucka, pow. łańcucki T. Sobuś 1 m. nadal
Uhla
Melanitta fusca
3 marca 2023 J. Tarnobrzeskie S. Watras 10 os. nadal
Śnieguła
Plectrophenax nivalis
3 marca 2023 Przychojec, pow. leżajski G. Biały 1 os. nadal
Hełmiatka
Netta rufina
1 marca 2023 G. Łańcucka, pow. łańcucki T. Sobuś 1 m. nadal
Hełmiatka
Netta rufina
26 lutego 2023 G. Łańcucka, pow. łańcucki P. Cwynar 1 m. nadal
Ogorzałka
Aythya marila
26 lutego 2023 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński T. Wicherek 1 os. nadal
Gęsiówka egipska
Alopochen aegyptiaca
26 lutego 2023 Zbiornik Mokrzec, pow. dębicki R. Sypień 3 os.
Łabędź krzykliwy
Cygnus cygnus
26 lutego 2023 Jezioro Myczkowskie M. Wnuk 1 os.
Hełmiatka
Netta rufina
25 lutego 2023 G. Łańcucka, pow. łańcucki A. Janowski 1 m. nadal
Ogorzałka
Aythya marila
25 lutego 2023 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński D. Stasiowski 1 os.
Śnieguła
Plectrophenax nivalis
22 lutego 2023 Przychojec, pow. leżajski G. Biały 1 os. nadal
Śnieguła
Plectrophenax nivalis
21 lutego 2023 Przychojec, pow. leżajski G. Biały 2 os.
Hełmiatka
Netta rufina
17 lutego 2023 G. Łańcucka, pow. łańcucki T. Sobuś 1 m. nadal
Łabędź krzykliwy
Cygnus cygnus
15 lutego 2023 Jeziórko, pow. tarnobrzeski S. Watras 1 os.
Sokół wędrowny
Falco peregrinus
12 lutego 2023 Rzeszów P. Kawa 1 ad. nadal
Ogorzałka
Aythya marila
12 lutego 2023 Terliczka, pow. rzeszowski P. Kawa 1 os. nadal
Rzepołuch
Linaria flavirostris
12 lutego 2023 Bratkowice, pow. rzeszowski P. Kunowski 40 os.
Ogorzałka
Aythya marila
11 lutego 2023 Terliczka, pow. rzeszowski R. Dworak 1 os. nadal
Rzepołuch
Linaria flavirostris
10 lutego 2023 Bratkowice, pow. rzeszowski Ł. Haluch 25 os.
Łabędź krzykliwy
Cygnus cygnus
9 lutego 2023 Stary Lubliniec, pow. lubaczowski D. Boruchalski 2 os. nadal
Uhla
Melanitta fusca
9 lutego 2023 J. Tarnobrzeskie T. Świątek 16 os. nadal
Ogorzałka
Aythya marila
8 lutego 2023 Terliczka, pow. rzeszowski R. Dworak 1 os. nadal
Sokół wędrowny
Falco peregrinus
8 lutego 2023 Rzeszów R. Dworak 1 ad. nadal
Uhla
Melanitta fusca
6 lutego 2023 J. Tarnobrzeskie S. Watras 16 os.
Nur rdzawoszyi
Gavia stellata
6 lutego 2023 J. Tarnobrzeskie S. Watras 1 os.
Hełmiatka
Netta rufina
5 lutego 2023 G. Łańcucka, pow. łańcucki S. Kuczmarski 1 m. nadal
Hełmiatka
Netta rufina
4 lutego 2023 G. Łańcucka, pow. łańcucki T. Sobuś 1 m. nadal
Bekasik
Lymnocryptes minimus
2 lutego 2023 Rzeszów Ł. Haluch 1 os.
Ogorzałka
Aythya marila
1 lutego 2023 Terliczka, pow. rzeszowski R. Dworak 1 os. nadal
Śnieguła
Plectrophenax nivalis
31 stycznia 2023 Wzdów, pow. brzozowski Ł. Haluch 7 os.
Śnieguła
Plectrophenax nivalis
30 stycznia 2023 Przychojec, pow. leżajski G. Biały 1 os.
Rzepołuch
Linaria flavirostris
30 stycznia 2023 Przychojec, pow. leżajski G. Biały 19 os.
Sokół wędrowny
Falco peregrinus
30 stycznia 2023 Przychojec, pow. leżajski G. Biały 1 os.
Rzepołuch
Linaria flavirostris
29 stycznia 2023 Bratkowice, pow. rzeszowski S. Kuczmarski 32 os.
Łabędź krzykliwy
Cygnus cygnus
29 stycznia 2023 Stary Lubliniec, pow. lubaczowski P. Kunowski 2 os.
Ogorzałka
Aythya marila
29 stycznia 2023 Terliczka, pow. rzeszowski S. Kuczmarski 1 os. nadal
Śnieguła
Plectrophenax nivalis
28 stycznia 2023 Wzdów, pow. brzozowski D. Stasiowski 8 os.
Sokół wędrowny
Falco peregrinus
28 stycznia 2023 Rzeszów K. i W. Mazur 1 os. nadal
Drzemlik
Falco columbarius
28 stycznia 2023 Gorliczyna, pow. przeworski I. Długosz 1 os.
Hełmiatka
Netta rufina
27 stycznia 2023 G. Łańcucka, pow. łańcucki H. Kamecki 1 m. nadal
Sokół wędrowny
Falco peregrinus
25 stycznia 2023 Rzeszów R. Dworak 1 ad.
Rzepołuch
Linaria flavirostris
25 stycznia 2023 Przychojec, pow. leżajski G. Biały 4 os.
Ogorzałka
Aythya marila
24 stycznia 2023 Terliczka, pow. rzeszowski S. Kuczmarski 1 os. nadal
Sokół wędrowny
Falco peregrinus
24 stycznia 2023 Stalowa Wola S. Watras 1 ad. nadal
Sokół wędrowny
Falco peregrinus
23 stycznia 2023 Stalowa Wola S. Watras 1 ad.
Ogorzałka
Aythya marila
21 stycznia 2023 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński D. Stasiowski 1 os. nadal
Uhla
Melanitta fusca
22 stycznia 2023 J. Tarnobrzeskie P. Kunowski
R. Dworak
16 os. nadal
Ogorzałka
Aythya marila
17 stycznia 2023 Terliczka, pow. rzeszowski S. Kuczmarski
Ł. Haluch
1 os.
Uhla
Melanitta fusca
17 stycznia 2023 J. Tarnobrzeskie J. Grzybek 24 os. nadal
Uhla
Melanitta fusca
16 stycznia 2023 Stary Lubliniec, pow. lubaczowski J. Grzybek 2 ad.
Ogorzałka
Aythya marila
15 stycznia 2023 Lipie, pow. rzeszowski R. Dworak 1 os.
Uhla
Melanitta fusca
15 stycznia 2023 J. Tarnobrzeskie S. Watras 31 os.
Sokół wędrowny
Falco peregrinus
25 stycznia 2023 Chałupki, pow. przeworski P. Pasterski 1 os.
Ogorzałka
Aythya marila
14 stycznia 2023 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński D. Stasiowski 1 os.
Bekasik
Lymnocryptes minimus
13 stycznia 2023 Rzeszów Ł. Haluch 1 os.
Hełmiatka
Netta rufina
12 stycznia 2023 G. Łańcucka, pow. łańcucki T. Sobuś 1 m. nadal
Ogorzałka
Aythya marila
11 stycznia 2023 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński D. Stasiowski 1 os.
Hełmiatka
Netta rufina
9 stycznia 2023 G. Łańcucka, pow. łańcucki R. Dworak 1 m.
Rzepołuch
Linaria flavirostris
9 stycznia 2023 Przychojec, pow. leżajski G. Biały 41 os.
Bernikla rdzawoszyja
Branta ruficollis
8 stycznia 2023 Stubienko, pow. przemyski S. Watras
T. Stec
4 os.
Łabędź krzykliwy
Cygnus cygnus
8 stycznia 2023 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński D. Stasiowski 3 os.
Hełmiatka
Netta rufina
8 stycznia 2023 G. Łańcucka, pow. łańcucki S. Watras 1 m. nadal
Uhla
Melanitta fusca
8 stycznia 2023 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński D. Stasiowski 1 os.
Hełmiatka
Netta rufina
7 stycznia 2023 G. Łańcucka, pow. łańcucki M. Wnuk 1 m. nadal
Łabędź krzykliwy
Cygnus cygnus
7 stycznia 2023 Stubienko, pow. przemyski M. Wnuk 6 os.
Łabędź krzykliwy
Cygnus cygnus
7 stycznia 2023 Czudec, pow. rzeszowski G. Tota 4 os.
Uhla
Melanitta fusca
7 stycznia 2023 J. Tarnobrzeskie T. Mazurkiewicz
H. Kamecki
P. Pasterski
J. Gwóźdź
23 os.
Perkoz rogaty
Podiceps auritus
7 stycznia 2023 J. Tarnobrzeskie T. Mazurkiewicz
H. Kamecki
P. Pasterski
J. Gwóźdź
2 os.
Łabędź krzykliwy
Cygnus cygnus
6 stycznia 2023 Stubienko, pow. przemyski P. Kunowski
Ł. Haluch
2 ad. + 6 juv.
Hełmiatka
Netta rufina
6 stycznia 2023 G. Łańcucka, pow. łańcucki H. Kamecki
J. Gwóźdź
1 m.
Drzemlik
Falco columbarius
6 stycznia 2023 Nienadówka, pow. rzeszowski R. Dworak 1 os. nadal
Bernikla rdzawoszyja
Branta ruficollis
6 stycznia 2023 Stubienko, pow. przemyski P. Kunowski
Ł. Haluch
2 os.
Uhla
Melanitta fusca
6 stycznia 2023 Myczkowce, pow. bieszczadzki M. Wnuk 2 os. nadal
Drzemlik
Falco columbarius
4 stycznia 2023 Nienadówka, pow. rzeszowski R. Dworak 1 os.
Uhla
Melanitta fusca
3 stycznia 2023 Myczkowce, pow. bieszczadzki M. Wnuk 2 os. nadal
Perkoz rdzawoszyi
Podiceps grisegena
1 stycznia 2023 J. Tarnobrzeskie S. Watras 2 os.
Rzepołuch
Linaria flavirostris
1 stycznia 2023 Przychojec, pow. leżajski P. Kunowski 51 os.
Uhla
Melanitta fusca
1 stycznia 2023 Myczkowce, pow. bieszczadzki M. Wnuk 2 os.
Uhla
Melanitta fusca
1 stycznia 2023 J. Tarnobrzeskie S. Watras 23 os.
Łabędź krzykliwy
Cygnus cygnus
1 stycznia 2023 Przychojec, pow. leżajski P. Kunowski 4 os.
Ogorzałka
Aythya marila
31 grudnia 2022 Mokrzec, pow. dębicki R. Szczerbik
R. Dworak
S. Rogaczewski
R. Sypień
M. Galus
6 os.
Mewa romańska
Larus michahellis
31 grudnia 2022 Mokrzec, pow. dębicki R. Szczerbik
R. Dworak
1 imm. 2CY
Nur rdzawoszyi
Gavia stellata
30 grudnia 2022 J. Tarnobrzeskie W. Stelmach 1 os.
Perkoz rogaty
Podiceps auritus
30 grudnia 2022 J. Tarnobrzeskie W. Stelmach 1 os.
Uhla
Melanitta fusca
30 grudnia 2022 J. Tarnobrzeskie W. Stelmach 21 os.
Drzemlik
Falco columbarius
30 grudnia 2022 Paluchy, pow. przeworski S. Mazgaj 1 m. nadal
Rzepołuch
Linaria flavirostris
30 grudnia 2022 Przychojec, pow. leżajski G. Biały 38 os.
Uhla
Melanitta fusca
29 grudnia 2022 J. Tarnobrzeskie J. Grzybek 20 os.
Łabędź krzykliwy
Cygnus cygnus
29 grudnia 2022 Jeziórko, pow. tarnobrzeski J. Grzybek 4 os.
Łabędź krzykliwy
Cygnus cygnus
29 grudnia 2022 Wilcza Wola, pow. kolbuszowski J. Grzybek 4 os.
Rzepołuch
Linaria flavirostris
29 grudnia 2022 Pysznica, pow. stalowowolski S. Watras 22 os.
Rzepołuch
Linaria flavirostris
29 grudnia 2022 Przychojec, pow. leżajski G. Biały 36 os.
Górniczek
Eremophila alpestris
29 grudnia 2022 Przychojec, pow. leżajski G. Biały 4 os.
Drzemlik
Falco columbarius
29 grudnia 2022 Przychojec, pow. leżajski G. Biały 1 os.
Drzemlik
Falco columbarius
29 grudnia 2022 Paluchy, pow. przeworski S. Mazgaj 1 m.
Łabędź krzykliwy
Cygnus cygnus
28 grudnia 2022 Wilcza Wola, pow. kolbuszowski M. Kata 4 os.
Rzepołuch
Linaria flavirostris
27 grudnia 2022 Pysznica, pow. stalowowolski S. Watras 45 os.
Markaczka
Melanitta nigra
27 grudnia 2022 J. Tarnobrzeskie J. Osowski 2 os.
Uhla
Melanitta fusca
27 grudnia 2022 J. Tarnobrzeskie J. Osowski 1 os.
Sokół wędrowny
Falco peregrinus
27 grudnia 2022 Zarszyn, pow. sanocki W. Guzik 1 os.
Łabędź krzykliwy
Cygnus cygnus
26 grudnia 2022 Myczkowce, pow. bieszczadzki M. Wnuk 5 os.
Ogorzałka
Aythya marila
22 grudnia 2022 Mokrzec, pow. dębicki M. Galus 2 os.
Uhla
Melanitta fusca
20 grudnia 2022 J. Tarnobrzeskie J. Grzybek 22 os.
Perkoz rogaty
Podiceps auritus
20 grudnia 2022 J. Tarnobrzeskie J. Grzybek 1 os.
Łabędź krzykliwy
Cygnus cygnus
19 grudnia 2022 Myczkowce, pow. bieszczadzki D. Stasiowski 4 os.
Uhla
Melanitta fusca
19 grudnia 2022 Myczkowce, pow. bieszczadzki D. Stasiowski 4 os.
Uhla
Melanitta fusca
19 grudnia 2022 Stalowa Wola P. Karpezo 1 os. nadal
Ogorzałka
Aythya marila
19 grudnia 2022 Mokrzec, pow. dębicki M. Galus 4 os.
Uhla
Melanitta fusca
19 grudnia 2022 Mokrzec, pow. dębicki M. Galus 1 os.
Sokół wędrowny
Falco peregrinus
18 grudnia 2022 Stalowa Wola P. Bednarek 1 os.
Uhla
Melanitta fusca
18 grudnia 2022 Stalowa Wola S. Watras 1 os.
Łabędź czarnodzioby
Cygnus c. bewickii
18 grudnia 2022 Mokrzec, pow. dębicki R. Szczerbik
M. Połoch
R. Sypień
3 ad.
Ogorzałka
Aythyta marila
18 grudnia 2022 Mokrzec, pow. dębicki R. Szczerbik
M. Połoch
R. Sypień
5 os.
Uhla
Melanitta fusca
18 grudnia 2022 Gniewczyna Łańcucka, pow. przeworski J. Gwóźdź 1 os.
Ogorzałka
Aythya marila
18 grudnia 2022 Gniewczyna Łańcucka, pow. przeworski J. Gwóźdź 8 os.
Hełmiatka
Netta rufina
18 grudnia 2022 Gniewczyna Łańcucka, pow. przeworski J. Gwóźdź 1 m. nadal
Łabędź krzykliwy
Cygnus cygnus
17 grudnia 2022 Myczkowce, pow. bieszczadzki T. Mazurkiewicz i in. 13 ad. + 3 imm.
Hełmiatka
Netta rufina
17 grudnia 2022 Gniewczyna Łańcucka, pow. przeworski T. Sobuś 1 m.
Ogorzałka
Aythya marila
17 grudnia 2022 Gniewczyna Łańcucka, pow. przeworski T. Sobuś 1 os.
Hełmiatka
Netta rufina
13 grudnia 2022 Gniewczyna Łańcucka, pow. przeworski S. Kuczmarski 1 m.
Ogorzałka
Aythya marila
13 grudnia 2022 Gniewczyna Łańcucka, pow. przeworski S. Kuczmarski 2 os.
Hełmiatka
Netta rufina
12 grudnia 2022 Gniewczyna Łańcucka, pow. przeworski J. Grzybek 1 m.
Ogorzałka
Aythya marila
12 grudnia 2022 Gniewczyna Łańcucka, pow. przeworski J. Grzybek 8 os.
Uhla
Melanitta fusca
12 grudnia 2022 Gniewczyna Łańcucka, pow. przeworski J. Grzybek 3 os.
Ogorzałka
Aythya marila
10 grudnia 2022 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński D. Stasiowski 9 os.
Uhla
Melanitta fusca
10 grudnia 2022 J. Tarnobrzeskie J. Osowski 6 os.
Uhla
Melanitta fusca
10 grudnia 2022 J. Solińskie W. Gustaw 2 os.
Nur rdzawoszyi
Gavia stellata
10 grudnia 2022 Gniewczyna Łańcucka, pow. przeworski H. Kamecki
R. Dworak
1 os.
Uhla
Melanitta fusca
10 grudnia 2022 Gniewczyna Łańcucka, pow. przeworski H. Kamecki
R. Dworak
7 os.
Hełmiatka
Netta rufina
10 grudnia 2022 Gniewczyna Łańcucka, pow. przeworski H. Kamecki
R. Dworak
1 m.
Ogorzałka
Aythya marila
10 grudnia 2022 Gniewczyna Łańcucka, pow. przeworski H. Kamecki
R. Dworak
18 os.
Perkoz rogaty
Podiceps auritus
8 grudnia 2022 Jamnica, pow. tarnobrzeski S. Watras 1 os.
Uhla
Melanitta fusca
8 grudnia 2022 J. Myczkowskie M. Wnuk 2 os.
Markaczka
Melanitta nigra
6 grudnia 2022 J. Tarnobrzeskie A. Hudy 1 os. nadal
Nur rdzawoszyi
Gavia stellata
6 grudnia 2022 Gniewczyna Łańcucka, pow. przeworski T. Sobuś 1 os.
Uhla
Melanitta fusca
6 grudnia 2022 Gniewczyna Łańcucka, pow. przeworski T. Sobuś 1 os.
Markaczka
Melanitta nigra
5 grudnia 2022 J. Tarnobrzeskie J. Grzybek 1 os. nadal
Uhla
Melanitta fusca
5 grudnia 2022 J. Tarnobrzeskie J. Grzybek 5 os. nadal
Nur rdzawoszyi
Gavia stellata
5 grudnia 2022 J. Tarnobrzeskie J. Grzybek 1 os.
Rzepołuch
Linaria flavirostris
5 grudnia 2022 Przychojec, pow. leżajski G. Biały 36 os.
Markaczka
Melanitta nigra
4 grudnia 2022 J. Tarnobrzeskie P. Kunowski 1 os.
Uhla
Melanitta fusca
4 grudnia 2022 J. Tarnobrzeskie P. Kunowski 5 os.
Bernikla rdzawoszyja
Branta ruficollis
4 grudnia 2022 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński A. Kut
A. Wąsowicz
D. Stasiowski
1 os. nadal
Siwerniak
Anthus spinoletta
3 grudnia 2022 Mokrzec, pow. dębicki R. Szczerbik
M. Połoch
R. Sypień
2 os.
Nur rdzawoszyi
Gavia stellata
3 grudnia 2022 Gniewczyna Łańcucka, pow. przeworski T. Sobuś 1 os.
Sokół wędrowny
Falco peregrinus
3 grudnia 2022 Pielgrzymka, pow. jasielski K. Krasoń 1 ad.
Łabędź krzykliwy
Cygnus cygnus
3 grudnia 2022 Stary Lubliniec, pow. lubaczowski J. Grzybek 2 ad.
Bernikla rdzawoszyja
Branta ruficollis
3 grudnia 2022 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński D. Stasiowski
W. Guzik
1 os. nadal
Sokół wędrowny
Falco peregrinus
3 grudnia 2022 Rzeszów A. Jamróz 1 ad.
Lodówka
Clangula hyemalis
2 grudnia 2022 J. Tarnobrzeskie S. Watras 1 os.
Markaczka
Melanitta nigra
2 grudnia 2022 J. Tarnobrzeskie S. Watras 1 os.
Uhla
Melanitta fusca
2 grudnia 2022 J. Tarnobrzeskie S. Watras 7 os.
Nur rdzawoszyi
Gavia stellata
29 listopada 2022 Gniewczyna Łańcucka, pow. przeworski T. Sobuś 1 os.
Łabędź krzykliwy
Cygnus cygnus
28 listopada 2022 Posada Leska, pow. leski J. Grzybek 7 ad. + 4 juv.
Markaczka
Melanitta nigra
27 listopada 2022 J. Tarnobrzeskie J. Grzybek 1 os.
Uhla
Melanitta fusca
27 listopada 2022 J. Tarnobrzeskie J. Grzybek 4 os.
Nur rdzawoszyi
Gavia stellata
27 listopada 2022 J. Myczkowskie M. Wnuk 2 os. nadal
Ogorzałka
Aythya marila
27 listopada 2022 J. Myczkowskie M. Wnuk 2 os.
Bernikla rdzawoszyja
Branta ruficollis
27 listopada 2022 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński D. Stasiowski 1 os. nadal
Uhla
Melanitta fusca
26 listopada 2022 J. Tarnobrzeskie K. Osowski 4 os.
Bekasik
Lymnocryptes minimus
26 listopada 2022 J. Tarnobrzeskie K. Osowski 1 os.
Bernikla rdzawoszyja
Branta ruficollis
25 listopada 2022 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński D. Stasiowski 1 os. nadal
Nur rdzawoszyi
Gavia stellata
25 listopada 2022 J. Myczkowskie D. Stasiowski 2 os. nadal
Drzemlik
Falco columbarius
25 listopada 2022 Przychojec, pow. leżajski G. Biały 1 os.
Nur rdzawoszyi
Gavia stellata
24 listopada 2022 Lipie, pow. rzeszowski S. Kuczmarski 1 os. nadal
Nur rdzawoszyi
Gavia stellata
23 listopada 2022 Lipie, pow. rzeszowski Ł. Haluch 1 os.
Bernikla rdzawoszyja
Branta ruficollis
22 listopada 2022 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński T. Penru 1 os. nadal
Nur rdzawoszyi
Gavia stellata
22 listopada 2022 Gniewczyna Łańcucka, pow. przeworski T. Sobuś 2 os. nadal
Uhla
Melanitta fusca
21 listopada 2022 J. Tarnobrzeskie S. Watras 4 os.
Nur rdzawoszyi
Gavia stellata
21 listopada 2022 J. Tarnobrzeskie S. Watras 1 os.
Nur rdzawoszyi
Gavia stellata
20 listopada 2022 Gniewczyna Łańcucka, pow. przeworski T. Sobuś 2 os.
Nur rdzawoszyi
Gavia stellata
20 listopada 2022 Lipie, pow. rzeszowski P. Kunowski
Ł. Haluch
1 os.
Nur rdzawoszyi
Gavia stellata
20 listopada 2022 J. Myczkowskie M. Wnuk 2 os.
Nur rdzawoszyi
Gavia stellata
20 listopada 2022 Mokrzec, pow. dębicki R. Szczerbik
T. Mazurkiewicz
H. Kamecki
1 os.
Bernikla rdzawoszyja
Branta ruficollis
20 listopada 2022 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński D. Stasiowski 1 os. nadal
Rzepołuch
Linaria flavirostris
20 listopada 2022 Grodzisko Górne, pow. leżajski G. Biały ~30 os.
Szlachar
Mergus serrator
19 listopada 2022 J. Tarnobrzeskie, pow. tarnobrzeski M. Żochowska
K. Kajzer
1 f.
Uhla
Melanitta fusca
19 listopada 2022 J. Tarnobrzeskie, pow. tarnobrzeski M. Żochowska
K. Kajzer
2 os.
Nur rdzawoszyi
Gavia stellata
19 listopada 2022 J. Tarnobrzeskie, pow. tarnobrzeski M. Żochowska
K. Kajzer
1 os.
Nur rdzawoszyi
Gavia stellata
19 listopada 2022 Gniewczyna Łańcucka, pow. przeworski T. Mazurkiewicz
H. Kamecki
T. Sobuś
2 os.
Nur rdzawoszyi
Gavia stellata
19 listopada 2022 Lipie, pow. rzeszowski T. Mazurkiewicz
H. Kamecki
M. Baran
1 os.
Mandarynka
Aix galericulata
19 listopada 2022 Lipie, pow. rzeszowski M. Baran 1 m.
Nur rdzawoszyi
Gavia stellata
19 listopada 2022 J. Myczkowskie, pow. leski D. Stasiowski
Ł. Janocha
2 os.
Ogorzałka
Aythya marila
19 listopada 2022 J. Myczkowskie, pow. leski D. Stasiowski
Ł. Janocha
1 os.
Nur rdzawoszyi
Gavia stellata
19 listopada 2022 Wilcza Wola, pow. kolbuszowski R. Dworak 3 os.
Nur rdzawoszyi
Gavia stellata
19 listopada 2022 Czarna Sędziszowska, pow. ropcz.-sędzisz. M. Baran 1 os.
Bernikla rdzawoszyja
Branta ruficollis
19 listopada 2022 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński D. Stasiowski
Ł. Janocha
1 os. nadal
Bernikla rdzawoszyja
Branta ruficollis
19 listopada 2022 Wola Dalsza, pow. łańcucki T. Mazurkiewicz
H. Kamecki
1 os. nadal
Ogorzałka
Aythya marila
19 listopada 2022 Wola Dalsza, pow. łańcucki T. Mazurkiewicz
H. Kamecki
5 os.
Rzepołuch
Linaria flavirostris
19 listopada 2022 Świlcza, pow. rzeszowski M. Baran 18 os.
Bernikla rdzawoszyja
Branta ruficollis
18 listopada 2022 Wola Dalsza, pow. łańcucki P. Giertych 1 os. nadal
Uhla
Melanitta fusca
18 listopada 2022 Przecław, pow. mielecki P. Giertych 1 os.
Bernikla rdzawoszyja
Branta ruficollis
18 listopada 2022 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński M. Wnuk 1 os. nadal
Bernikla rdzawoszyja
Branta ruficollis
17 listopada 2022 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński D. Stasiowski 1 os. nadal
Bernikla rdzawoszyja
Branta ruficollis
17 listopada 2022 Wola Dalsza, pow. łańcucki D. Stasiowski 1 os. nadal
Nur rdzawoszyi
Gavia stellata
17 listopada 2022 Lipie, pow. rzeszowski S. Kuczmarski 1 os.
Szlachar
Mergus serrator
17 listopada 2022 Rzeszów E. i H. Bodziony 1 os.
Nur rdzawoszyi
Gavia stellata
15 listopada 2022 Gniewczyna Łańcucka, pow. przeworski T. Sobuś 2 os.
Uhla
Melanitta fusca
15 listopada 2022 Gniewczyna Łańcucka, pow. łańcucki T. Sobuś 5 os.
Bernikla rdzawoszyja
Branta ruficollis
15 listopada 2022 Wola Dalsza, pow. łańcucki R. Dworak 1 os. nadal
Drzemlik
Falco columbarius
14 listopada 2022 Przychojec, pow. leżajski G. Biały 1 os.
Bernikla rdzawoszyja
Branta ruficollis
14 listopada 2022 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński D. Stasiowski 1 os. nadal
Śnieguła
Plectrophenax nivalis
14 listopada 2022 Mokrzec, pow. dębicki S. Rogaczewski 1 os.
Bernikla białolica
Branta leucopsis
14 listopada 2022 Gniewczyna Łańcucka, pow. przeworski J. Grzybek 1 os.
Mandarynka
Aix galericulata
14 listopada 2022 Lipie, pow. rzeszowski S. Kuczmarski 1 m. nadal
Bernikla rdzawoszyja
Branta ruficollis
13 listopada 2022 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński P. Kunowski
J. Bednarek
1 os. nadal
Rzepołuch
Linaria flavirostris
13 listopada 2022 Przecław, pow. mielecki H. Kamecki 5 os.
Nur rdzawoszyi
Gavia stellata
13 listopada 2022 J. Tarnobrzeskie, pow. tarnobrzeski H. Kamecki 1 os.
Gęś mała
Anser erythropus
12 listopada 2022 Przecław, pow. mielecki T. Folta
R. Szczerbik
M. Połoch
R. Sypień
1 os.
Nur rdzawoszyi
Gavia stelatta
12 listopada 2022 Gniewczyna Łańcucka, pow. łańcucki T. Sobuś 2 os. nadal
Bernikla rdzawoszyja
Branta ruficollis
12 listopada 2022 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński D. Stasiowski
Ł. Janocha
1 os. nadal
Bernikla rdzawoszyja
Branta ruficollis
12 listopada 2022 Wola Dalsza, pow. łańcucki T. Sobuś 1 os.
Bernikla rdzawoszyja
Branta ruficollis
11 listopada 2022 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński D. Stasiowski
W. Guzik
1 os. nadal
Rzepołuch
Linaria flavirostris
11 listopada 2022 Pysznica, pow. stalowowolski S. Watras 45 os.
Uszatka błotna
Asio flammeus
11 listopada 2022 Besko, pow. sanocki D. Stasiowski
W. Guzik
1 os.
Bernikla rdzawoszyja
Branta ruficollis
10 listopada 2022 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński D. Stasiowski 1 os. nadal
Bernikla rdzawoszyja
Branta ruficollis
9 listopada 2022 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński D. Stasiowski 1 os.
Nur rdzawoszyi
Gavia stellata
9 listopada 2022 Gniewczyna Łańcucka, pow. łańcucki T. Sobuś 2 os.
Rzepołuch
Linaria flavirostris
8 listopada 2022 Pysznica, pow. stalowowolski S. Watras 12 os.
Nur rdzawoszyi
Gavia stellata
8 listopada 2022 Gniewczyna Łańcucka, pow. łańcucki T. Sobuś 2 os.
Bernikla rdzawoszyja
Branta ruficollis
8 listopada 2022 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński D. Stasiowski 1 os. nadal
Bernikla rdzawoszyja
Branta ruficollis
8 listopada 2022 Wola Dalsza, pow. łańcucki S. Kuczmarski

później Ł. Janocha i in.
1 os.
Rzepołuch
Linaria flavirostris
7 listopada 2022 Przychojec, pow. leżajski G. Biały 18 os.
Bernikla rdzawoszyja
Branta ruficollis
7 listopada 2022 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński D. Stasiowski 1 os. nadal
Sokół wędrowny
Falco peregrinus
6 listopada 2022 Łukawiec, pow. rzeszowski S. Kuczmarski
Ł. Janocha
1 ad.
Rzepołuch
Linaria flavirostris
6 listopada 2022 Gorliczyna, pow. przeworski S. Kuczmarski
Ł. Janocha
6 os.
Nur rdzawoszyi
Gavia stellata
6 listopada 2022 Gorliczyna, pow. przeworski S. Kuczmarski
Ł. Janocha
1 os.
Bernikla rdzawoszyja
Branta ruficollis
6 listopada 2022 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński D. Stasiowski 1 os.
Nur rdzawoszyi
Gavia stellata
5 listopada 2022 Jez. Tarnobrzeskie S. Watras 1 os.
Śnieguła
Plectrophenax nivalis
1 listopada 2022 Lipie, pow. rzeszowski G. Pleśniak 1 os.
Siewnica
Pluvialis squatarola
1 listopada 2022 Mokrzec, pow. dębicki Ł. Janocha
Ł. Haluch
11 os. nadal
Mewa żółtonoga
Larus fuscus
1 listopada 2022 Grębów, pow. tarnobrzeski Ł. Janocha
Ł. Haluch
1 imm.
Rzepołuch
Linaria flavirostris
1 listopada 2022 Pysznica, pow. stalowowolski P. Flis ~30 os.
Śnieguła
Plectrophenax nivalis
31 października 2022 Połonina Caryńska - Bieszczady C. Ćwikowski 3 os.
Siewnica
Pluvialis squatarola
31 października 2022 Mokrzec, pow. dębicki D. Stasiowski 8 os. nadal
Drzemlik
Falco columbarius
31 października 2022 Świlcza, pow. rzeszowski M. Baran 1 os.
Mandarynka
Aix galericulata
30 października 2022 Lipie, pow. rzeszowski S. Kuczmarski 1 m. nadal
Bekasik
Lymnocryptes minimus
30 października 2022 Wróblowa, pow. jasielski A. Biernacka 1 os.
Nur rdzawoszyi
Gavia stellata
29 października 2022 Gniewczyna Łańcucka, pow. łańcucki T. Mazurkiewicz 1 os.
Ogorzałka
Aythya marila
29 października 2022 Ostrów, pow. ropcz.-sędzisz. T. Mazurkiewicz 1 os.
Nur rdzawoszyi
Gavia stellata
25 października 2022 Jez. Tarnobrzeskie S. Watras 1 os.
Ogorzałka
Aythya marila
25 października 2022 Buda Stalowska, pow. tarnobrzeski S. Watras 1 os.
Płatkonóg płaskodzioby
Phalaropus fulicarius
23 października 2022 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński D. Stasiowski 1 os. Prawdopodobnie inny osobnik, 3 stw. dla Podkarpacia!
Drzemlik
Falco columbarius
22 października 2022 Pustynia, pow. dębicki K. Krasoń 1 os.
Siewnica
Pluvialis squatarola
22 października 2022 Mokrzec, pow. dębicki D. Stasiowski 14 os. nadal
Siewnica
Pluvialis squatarola
21 października 2022 Mokrzec, pow. dębicki K. Krasoń 4 os. nadal
Sokół wędrowny
Falco peregrinus
20 października 2022 Czarna, pow. łańcucki S. Kuczmarski 1 ad.
Siewnica
Pluvialis squatarola
16 października 2022 Mokrzec, pow. dębicki M. Galus 12 os. nadal
Drzemlik
Falco columbarius
10 października 2022 Przychojec, pow. leżajski G. Biały 1 os.
Edredon
Somateria mollissima
10 października 2022 Dobrzechów, pow. strzyżowski A. Biernacka 1 m. nadal
Edredon
Somateria mollissima
9 października 2022 Dobrzechów, pow. strzyżowski S. Kuczmarski
P. Kunowski
A. Kut
1 m. nadal
Edredon
Somateria mollissima
8 października 2022 Dobrzechów, pow. strzyżowski T. Mazurkiewicz
P. Kawa
A. Wąsowicz
A. Kut
1 m. nadal
Łabędź krzykliwy
Cygnus cygnus
8 października 2022 Zgórsko, pow. mielecki A. Hudy 1 ad.
Edredon
Somateria mollissima
7 października 2022 Dobrzechów, pow. strzyżowski A. Kut 1 m.

7 stw. na Podkarpaciu po 13 latach!
Piaskowiec
Calidris alba
3 października 2022 Mokrzec, pow. dębicki T. Wilk 1 os.
Biegus rdzawy
Calidris alba
3 października 2022 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński D. Stasiowski 1 os.
Siewnica
Pluvialis squatarola
3 października 2022 Świętoniowa, pow. przeworski T. Sobuś 1 os.
Drzemlik
Falco columbarius
3 października 2022 Markowa, pow. łańcucki T. Sobuś 1 f./juv.
Podgorzałka
Aythya nyroca
2 października 2022 Jamnica, pow. tarnobrzeski S. Watras 19 os.
Srokosz stepowy
Lanius excubitor homeyeri
1 października 2022 Zarszyn, pow. sanocki T. Mazurkiewicz
W. Guzik
i in.
1 os. Dok. fot.
Kobczyk
Falco vespertinus
1 października 2022 Stara Jastrząbka, pow. dębicki T. Mazurkiewicz 1 os.
Drzemlik
Falco columbarius
1 października 2022 Zarszyn, pow. sanocki T. Mazurkiewicz
W. Guzik
i in.
1 f./juv.
Sokół wędrowny
Falco peregrinus
1 października 2022 Zarszyn, pow. sanocki T. Mazurkiewicz
W. Guzik
i in.
1 ad.
Świstunka żółtawa
Phylloscopus inornatus
1 października 2022 Dębica, pow. dębicki R. Szczerbik 1 os. Dok. fono
www.xeno-canto.org/753074
Kobczyk
Falco vespertinus
1 października 2022 Markowa, pow. łańcucki T. Sobuś 1 os.
Kobczyk
Falco vespertinus
1 października 2022 Pysznica, pow. stalowowolski S. Watras 1 juv.
Siewnica
Pluvialis squatarola
1 października 2022 Korniaktów, pow. łańcucki T. Sobuś 1 os.
Orzeł cesarski
Aquila heliaca
30 września 2022 Żydowskie, pow. jasielski P. Czajkowicz
K. Krasoń
1 juv.
Czapla nadobna
Egretta garzetta
29 września 2022 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński D. Stasiowski 1 os.
Srokosz stepowy
Lanius excubitor homeyeri
29 września 2022 Rymanów, pow. krośnieński Ł. Haluch 1 os. Dok. fot.
Orzeł cesarski
Aquila heliaca
28 września 2022 Racławówka, pow. rzeszowski Ł. Haluch 1 imm. Dok. fot.
Błotniak stepowy
Circus macrourus
28 września 2022 Równe k. Dukli, pow. krośnieński M. Skruch 1 m.
Czapla nadobna
Egretta garzetta
28 września 2022 Korniaktów, pow. łańcucki Ł. Prajzner 1 os.
Kobczyk
Falco vespertinus
26 września 2022 Stara Wieś, pow. brzozowski H. Herbut 1 os.
Kobczyk
Falco vespertinus
26 września 2022 Przychojec, pow. leżajski G. Biały 2 os.
Kobczyk
Falco vespertinus
26 września 2022 Ujazd, pow. jasielski Z. Niziołek 1 os.
Siewnica
Pluvialis squatarola
26 września 2022 Wróblowa, pow. jasielski Z. Niziołek 2 os.
Siewnica
Pluvialis squatarola
26 września 2022 Mokrzec, pow. dębicki W. Guzik 5 os.
Mewa żółtonoga
Larus fuscus
26 września 2022 Mokrzec, pow. dębicki W. Guzik 2 ad. + 1 juv.
Sokół wędrowny
Falco peregrinus
26 września 2022 Mokrzec, pow. dębicki W. Guzik 1 juv.
Drzemlik
Falco columbarius
24 września 2022 Caryńskie, pow. bieszczadzki T. Mazurkiewicz
M. Baran
Ł. Haluch
P. Kunowski
H. Kamecki
2 os.
Kobczyk
Falco vespertinus
23 września 2022 Kuryłówka, pow. leżajski G. Biały 1 os.
Płatkonóg płaskodzioby
Phalaropus fulicarius
23 września 2022 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński L. i T. Mazurkiewicz
i in.
1 os. nadal
Kobczyk
Falco vespertinus
22 września 2022 Przychojec, pow. leżajski G. Biały 4 os.
Płatkonóg płaskodzioby
Phalaropus fulicarius
22 września 2022 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński D. Stasiowski 1 os.

2 stw. na Podkarpaciu!
Kobczyk
Falco vespertinus
22 września 2022 Wadowice Górne, pow. mielecki A. Hudy 1 os.
Siewnica
Pluvialis squatarola
21 września 2022 Wróblowa, pow. jasielski Z. Niziołek 1 os.
Mandarynka
Aix galericulata
21 września 2022 Lipie, pow. rzeszowski S. Kuczmarski 1 m.
Błotniak stepowy
Circus macrourus
17 września 2022 Racławówka, pow. rzeszowski Ł. Haluch 1 os.
Sokół wędrowny
Falco peregrinus
17 września 2022 Bzianka, pow. krośnieński D. Stasiowski
W. Guzik
1 os.
Piaskowiec
Calidris alba
16 września 2022 Mokrzec, pow. dębicki W. Guzik 2 os. nadal
Kobczyk
Falco vespertinus
15 września 2022 Ujazd, pow. jasielski Z. Niziołek 1 os.
Kobczyk
Falco vespertinus
14 września 2022 Przychojec, pow. leżajski G. Biały 2 os.
Sokół wędrowny
Falco peregrinus
13 września 2022 Mokrzec, pow. dębicki S. Watras 1 juv.
Drzemlik
Falco columbarius
13 września 2022 Mokrzec, pow. dębicki M. Baran 1 os.
Kobczyk
Falco vespertinus
13 września 2022 Przychojec, pow. leżajski G. Biały 1 imm.
Kamusznik
Arenaria interpres
11 września 2022 Mokrzec, pow. dębicki T. Folta 1 os. nadal
Piaskowiec
Calidris alba
11 września 2022 Mokrzec, pow. dębicki T. Folta 1 os. nadal
Kamusznik
Arenaria interpres
10 września 2022 Mokrzec, pow. dębicki D. Stasiowski 1 os. nadal
Piaskowiec
Calidris alba
10 września 2022 Mokrzec, pow. dębicki D. Stasiowski 3 os.
Czapla nadobna
Egretta garzetta
10 września 2022 Mokrzec, pow. dębicki D. Stasiowski 1 os. nadal
Mornel
Eudromias morinellus
10 września 2021 Trześniów, pow. brzozowski D. Stasiowski
później
Ł. Haluch
6 os.
Piaskowiec
Calidris alba
9 września 2022 Mokrzec, pow. dębicki P. Kunowski 1 os.
Czapla nadobna
Egretta garzetta
9 września 2022 Mokrzec, pow. dębicki P. Kunowski 2 os. nadal
Kamusznik
Arenaria interpres
8 września 2022 Mokrzec, pow. dębicki D. Stasiowski 1 os.
Piaskowiec
Calidris alba
8 września 2022 Mokrzec, pow. dębicki D. Stasiowski 1 os. nadal
Czapla nadobna
Egretta garzetta
8 września 2022 Mokrzec, pow. dębicki D. Stasiowski 2 os. nadal
Sokół wędrowny
Falco peregrinus
7 września 2022 Mokrzec, pow. dębicki T. Folta 1 juv.
Czapla nadobna
Egretta garzetta
7 września 2022 Jasło J. Krajewski 1 os.
Czapla nadobna
Egretta garzetta
7 września 2022 Mokrzec, pow. dębicki T. Folta 1 os. nadal
Piaskowiec
Calidris alba
4 września 2022 Mokrzec, pow. dębicki W. Guzik 1 juv.
Mornel
Eudromias morinellus
1 września 2021 Miejsce Piastowe, pow. krośnieński D. Stasiowski
3 juv.
Kulik mniejszy
Numenius phaeopus
29 sierpnia 2022 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński D. Stasiowski 1 os.
Czapla nadobna
Egretta garzetta
29 sierpnia 2022 Korniaktów, pow. łańcucki T. Sobuś 1 os. nadal
Czapla purpurowa
Ardea purpurea
28 sierpnia 2022 Buda Stalowska, pow. tarnobrzeski S. Watras 1 juv.
Czapla nadobna
Egretta garzetta
28 sierpnia 2022 Mokrzec, pow. dębicki P. Kunowski 3 os. nadal
Płatkonóg szydłodzioby
Phalaropus lobatus
28 sierpnia 2022 Mokrzec, pow. dębicki P. Kunowski 1 juv. nadal
Sokół wędrowny
Falco peregrinus
27 sierpnia 2022 Korniaktów, pow. łańcucki T. Sobuś 1 os.
Czapla nadobna
Egretta garzetta
27 sierpnia 2022 Kołaczyce, pow. jasielski J. Krajewski 1 os.
Czapla nadobna
Egretta garzetta
24 sierpnia 2022 Leżajsk P. Łyko 1 os.
Czapla nadobna
Egretta garzetta
23 sierpnia 2022 Mokrzec, pow. dębicki D. Stasiowski 1 os. nadal
Kobczyk
Falco vespertinus
23 sierpnia 2022 Przychojec, pow. leżajski G. Biały 2 ad.
Czapla nadobna
Egretta garzetta
23 sierpnia 2022 Korniaktów, pow. łańcucki T. Sobuś 1 os. nadal
Sokół wędrowny
Falco peregrinus
22 sierpnia 2022 Kopa Bukowska, pow. bieszczadzki G. Neubauer 1 os.
Czapla nadobna
Egretta garzetta
21 sierpnia 2022 Korniaktów, pow. łańcucki R. Dworak 2 os.
Biegus płaskodzioby
Calidris falcinellus
21 sierpnia 2022 Korniaktów, pow. łańcucki R. Dworak 1 os.
Czapla nadobna
Egretta garzetta
21 sierpnia 2022 Mokrzec, pow. dębicki P. Kunowski 2 os. nadal
Czapla nadobna
Egretta garzetta
21 sierpnia 2022 Korniaktów, pow. łańcucki T. Sobuś 1 os.
Czapla nadobna
Egretta garzetta
18 sierpnia 2022 Mokrzec, pow. dębicki R. Szczerbik
M. Połoch
T. Folta
4 os. nadal
Płatkonóg szydłodzioby
Phalaropus lobatus
18 sierpnia 2022 Mokrzec, pow. dębicki R. Szczerbik
M. Połoch
T. Folta
1 juv. nadal
Biegus płaskodzioby
Calidris falcinellus
17 sierpnia 2022 Mokrzec, pow. dębicki D. Stasiowski 1 os. nadal
Płatkonóg szydłodzioby
Phalaropus lobatus
17 sierpnia 2022 Mokrzec, pow. dębicki D. Stasiowski 1 juv. nadal
Szczudłak
Himantopus himantopus
17 sierpnia 2022 pow. ropcz.-sędzisz. S. Kuczmarski 7 os.
Gęsiówka egipska
Alopochen aegyptiaca
17 sierpnia 2022 Ostrów, pow. ropcz.-sędzisz. S. Kuczmarski 1 os.
Płatkonóg szydłodzioby
Phalaropus lobatus
15 sierpnia 2022 Mokrzec, pow. dębicki R. Szczerbik
T. Świątek
1 juv.
Biegus płaskodzioby
Calidris falcinellus
15 sierpnia 2022 Mokrzec, pow. dębicki R. Szczerbik
R. Dworak
T. Świątek
1 os. nadal
Gadożer
Circaetus gallicus
15 sieprnia 2022 Rozstajne, pow. jasielski J. Warżała 1 os.
Czapla nadobna
Egretta garzetta
15 sierpnia 2022 Mokrzec, pow. dębicki R. Szczerbik
T. Świątek
3 os.
Sokół wędrowny
Falco peregrinus
15 sierpnia 2022 Manasterz, pow. jarosławski S. Mazgaj 1 os.
Biegus płaskodzioby
Calidris falcinellus
15 sierpnia 2022 Wróblowa, pow. jasielski K. Paryś
Z. Niziołek
1 os. nadal
Biegus płaskodzioby
Calidris falcinellus
14 sierpnia 2022 Mokrzec, pow. dębicki D. Stasiowski 1 os.
Czapla nadobna
Egretta garzetta
14 sierpnia 2022 Mokrzec, pow. dębicki D. Stasiowski 2 os.
Biegus płaskodzioby
Calidris falcinellus
14 sierpnia 2022 Wróblowa, pow. jasielski Z. Niziołek
A. Biernacka
1 os.
Podgorzałka
Aythya nyroca
13 sierpnia 2022 Nowy Lubliniec, pow. lubaczowski T. Mazurkiewicz 1 os.
Czapla nadobna
Egretta garzetta
11 sierpnia 2022 Przychojec, pow. leżajski G. Biały 1 os.
Czapla purpurowa
Ardea purpurea
11 sierpnia 2022 Kuryłówka, pow. leżajski G. Biały 1 os.
Czapla nadobna
Egretta garzetta
10 sierpnia 2022 Mokrzec, pow. dębicki D. Stasiowski 7 os. nadal
Mewa czarnogłowa
Larus melanocephalus
10 sierpnia 2022 Mokrzec, pow. dębicki D. Stasiowski 1 juv. nadal
Czapla purpurowa
Ardea purpurea
9 sierpnia 2022 Wróblowa, pow. jasielski Z. Niziołek
J. Krajewski
1 os.
Czapla nadobna
Egretta garzetta
8 sierpnia 2022 Mokrzec, pow. dębicki D. Stasiowski 7 os. nadal
Sokół wędrowny
Falco peregrinus
8 sierpnia 2022 Besko, pow. sanocki D. Stasiowski 1 juv.
Czapla nadobna
Egretta garzetta
6 sierpnia 2022 Mokrzec, pow. dębicki R. Szczerbik 2 os. nadal
Żołna
Merops apiaster
5 sierpnia 2022 Boguchwała, pow. rzeszowski T. Mazurkiewicz cn. 150 os.
Mewa czarnogłowa
Larus melanocephalus
4 sierpnia 2022 Mokrzec, pow. dębicki T. Mazurkiewicz
R. Szczerbik
R. Dworak
P. Kunowski
S. Kuczmarski
1 juv. nadal
Czapla nadobna
Egretta garzetta
4 sierpnia 2022 Mokrzec, pow. dębicki T. Mazurkiewicz
R. Szczerbik
R. Dworak
P. Kunowski
S. Kuczmarski
7 os. nadal
Kobczyk
Falco vespertinus
3 sierpnia 2022 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński D. Stasiowski 1 os.
Kobczyk
Falco vespertinus
1 sierpnia 2022 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński D. Stasiowski 1 juv.
Mewa czarnogłowa
Larus melanocephalus
2 sierpnia 2022 Mokrzec, pow. dębicki D. Stasiowski 1 juv.
Podgorzałka
Aythya nyroca
31 lipca 2022 Korniaktów, pow. łańcucki T. Sobuś 1 os.
Kobczyk
Falco vespertinus
31 lipca 2022 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński W. Guzik 1 juv.
Kobczyk
Falco vespertinus
31 lipca 2022 Besko, pow. sanocki W. Guzik 1 juv.
Gęsiówka egipska
Alopochen aegyptiaca
31 lipca 2022 Kozodrza, pow. ropcz.-sędzisz. S. Kuczmarski 1 os.
Sokół wędrowny
Falco peregrinus
30 lipca 2022 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński D. Stasiowski 1 os.
Czapla nadobna
Egretta garzetta
29 lipca 2022 Mokrzec, pow. dębicki M. Baran 4 os.
Czapla nadobna
Egretta garzetta
26 lipca 2022 Mokrzec, pow. dębicki D. Stasiowski 4 os. nadal
Czapla nadobna
Egretta garzetta
25 lipca 2022 Mokrzec, pow. dębicki R. Szczerbik
M. Połoch
3 os. nadal
Orzeł cesarski
Aquila heliaca
21 lipca 2022 Baranów Sandomierski, pow. tarnobrzeski A. Stępień 1 os.
Czapla purpurowa
Ardea purpurea
24 lipca 2022 Buda Stalowska, pow. tarnobrzeski P. Warzecha 1 juv.
Brodziec pławny
Tringa stagnatilis
24 lipca 2022 Stary Lubliniec, pow. lubaczowski P. Kunowski
S. Kuczmarski
2 os.
Łabędź krzykliwy
Cygnus cygnus
24 lipca 2022 Stary Lubliniec, pow. lubaczowski P. Kunowski
S. Kuczmarski
1 os.
Czapla nadobna
Egretta garzetta
24 lipca 2022 Mokrzec, pow. dębicki K. Czajowski
M. Nowicki
5 os.
Czapla purpurowa
Ardea purpurea
23 lipca 2022 Parkosz, pow. dębicki R. Szczerbik
R. Sypień
1 juv.
Czapla nadobna
Egretta garzetta
22 lipca 2022 Mokrzec, pow. dębicki A. Stelmach 2 os. nadal
Czapla purpurowa
Ardea purpurea
22 lipca 2022 Jamnica, pow. tarnobrzeski S. Watras 1 os.
Czapla nadobna
Egretta garzetta
22 lipca 2022 Wołódź, pow. brzozowski P. Kawa 1 os.
Czapla nadobna
Egretta garzetta
20 lipca 2022 Mokrzec, pow. dębicki A. Biernacka 3 os.
Czapla nadobna
Egretta garzetta
19 lipca 2022 Radymno, pow. jarosławski C. Niedźwiedzki 2 os.
Czapla purpurowa
Ardea purpurea
19 lipca 2022 Radymno, pow. jarosławski C. Niedźwiedzki 1 juv.
Czapla nadobna
Egretta garzetta
19 lipca 2022 Mokrzec, pow. dębicki D. Stasiowski 6 os.
Sokół wędrowny
Falco peregrinus
17 lipca 2022 Bojanów, pow. stalowowolski J. Osowski 1 ad.
Czapla nadobna
Egretta garzetta
17 lipca 2022 Mokrzec, pow. dębicki R. Kudłacik 2 os. nadal
Czapla nadobna
Egretta garzetta
16 lipca 2022 Mokrzec, pow. dębicki R. Szczerbik
P. Kunowski
i in.
2 os.
Czapla nadobna
Egretta garzetta
15 lipca 2022 Mokrzec, pow. dębicki D. Stasiowski 2 os.
Świergotek polny
Anthus campestris
14 lipca 2022 Bojanów, pow. stalowowolski J. Osowski i in. 1 os.
Kulik mniejszy
Numenius phaeopus
3 lipca 2022 Mokrzec, pow. dębicki D. Stasiowski
W. Guzik
i in.
1 os.
Wójcik
Phylloscopus trochiloides
28-29 czerwca 2022 Lesko M. Ostański 1 m.
Sokół wędrowny
Falco peregrinus
6 czerwca 2022 Jeziórko, pow. tarnobrzeski S. Watras 1 ad.
Szczudłak
Himantopus himantopus
31 maja 2022 Mokrzec, pow. dębicki A. Biernacka 2 os.
Mewa żółtonoga
Larus fuscus
31 maja 2022 Kozodrza, pow. ropcz.-sędzisz. S. Kuczmarski 1 ad.
Czapla modronosa
Ardeola ralloides
29 maja 2022 Buda Stalowska, pow. tarnobrzeski G. i R. Strójwąs 1 os.

6 stwierdzenie dla Podkarpacia!
Rybitwa popielata
Sterna paradisaea
24 maja 2022 Mokrzec, pow. dębicki Ł. Haluch 1 os.
Kobczyk
Falco vespertinus
23 maja 2022 Racławówka, pow. rzeszowski Ł. Haluch 1 m.
Pliszka tundrowa
Motacilla f. thunbergii
23 maja 2022 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński D. Stasiowski 1 os.
Rybitwa popielata
Sterna paradisaea
22 maja 2022 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński D. Stasiowski 3 ad. + 1 imm.
Mewa żółtonoga
Larus fuscus
21 maja 2022 Ujazd, pow. jasielski Ł. Janocha 1 ad.
Ohar
Tadorna tadorna
20 maja 2022 Mokrzec, pow. dębicki T. Mazurkiewicz
K. Paryś
D. Pszczoła
1 os.
Kania czarna
Milvus migrans
19 maja 2022 Stary Lubliniec, pow. lubaczowski S. Sosnowski 1 os.
Pliszka tundrowa
Motacilla f. thunbergii
16 maja 2022 Przychojec, pow. leżajski G. Biały 1 os.
Gilak pustynny
Bucanates githagineus
15 maja 2022 Wrocanka, pow. krośnieński W. i D. Guzik 1 os.

Pierwsze stwierdzenie w Polsce!
Warzęcha
Ardea purpurea
15 maja 2022 Starzawa, pow. przemyski M. Wnuk 6 os. nadal
Gęsiówka egipska
Alopochen aegyptiaca
15 maja 2022 Mokrzec, pow. dębicki K. Haja 2 os.
Terekia
Xenus cinereus
14 maja 2022 Mokrzec, pow. dębicki P. Kunowski
S. Kuczmarski
Ł. Haluch i inni
1 os.
Warzęcha
Ardea purpurea
14 maja 2022 Starzawa, pow. przemyski T. Mazurkiewicz
P. Pasterski
H. Kamecki
K. Paryś
8 os. nadal
Ostrygojad
Haematopus ostralegus
14 maja 2022 Padew Narodowa, pow. mielecki T. Świątek
A. Kut
i inni
1 os.
Kobczyk
Falco vespertinus
14 maja 2022 Wola Rzeczycka, pow. stalowowolski K. Osowski
P. Bednarek
K. Ciepichał
S. Czyżewski
1 m.
Mewa czarnogłowa
Larus melanocephalus
14 maja 2022 Dębica T. Świątek
A. Kut
1 os.
Czapla purpurowa
Ardea purpurea
14 maja 2022 Blizne, pow. brzozowski H. Herbut 1 os.
Sokół wędrowny
Falco peregrinus
14 maja 2022 Jeziórko, pow. tarnobrzeski K. Osowski
P. Bednarek
K. Ciepichał
S. Czyżewski
1 ad.
Szczudłak
Himantopus himantopus
14 maja 2022 Ropczyce, pow. ropcz.-sędzisz. R. Szczerbik
T. Folta
R. Sypień
M. Połoch
i inni
4 os.
Ohar
Tadorna tadorna
14 maja 2022 J. Tarnobrzeskie, pow. tarnobrzeski S. Watras 1 os.
Kania czarna
Milvus migrans
11 maja 2022 Wrocanka, pow. krośnieński W. Guzik 1 os.
Gęsiówka egipska
Alopochen aegyptiaca
11 maja 2022 Wróblowa, pow. jasielski Z. Niziołek 1 os.
Błotniak stepowy
Circus macrourus
9 maja 2022 Besko, pow. sanocki W. i P. Guzik 1 os.
Bekasik
Lymnocryptes minimus
9 maja 2022 Szebnie, pow. jasielski W. i P. Guzik 1 os. nadal
Rybitwa wielkodzioba
Hydroprogne caspia
8 maja 2021 Mokrzec, pow. dębicki S. Kuczmarski
P. Kunowski
1 os.
Rybitwa wielkodzioba
Hydroprogne caspia
8 maja 2021 Ujazd, pow. jasielski K. Paryś
Z. Niziołek
1 os.
Gęsiówka egipska
Alopochen aegyptiaca
8 maja 2022 Mokrzec, pow. dębicki M. Materna 1 os.
Podgorzałka
Aythya nyroca
8 maja 2022 Ujazd, pow. jasielski K. Parś
Z. Niziołek
2 os.
Kobczyk
Falco vespertinus
7 maja 2022 Jamnica, pow. tarnobrzeski S. Watras 2 m. + 1 f.
Warzęcha
Ardea purpurea
7 maja 2022 Starzawa, pow. przemyski H. Kamecki 15 os. nadal
Ohar
Tadorna tadorna
7 maja 2022 Starzawa, pow. przemyski T. Szymański 4 os.
Orzeł cesarski
Aquila heliaca
7 maja 2022 Bzianka, pow. krośnieński D. Stasiowski 1 os. fot.
Warzęcha
Ardea purpurea
7 maja 2022 Mokrzec, pow. dębicki Ł. Haluch 1 os.
Mewa żółtonoga
Larus fuscus
7 maja 2022 Mokrzec, pow. dębicki Ł. Haluch 1 ad.
Gęsiówka egipska
Alopochen aegyptiaca
6 maja 2022 Ujazd, pow. jasielski A. Biernacka 1 os. nadal
Kania czarna
Milvus migrans
5 maja 2022 Racławówka, pow. rzeszowski Ł. Haluch 1 os.
Gęsiówka egipska
Alopochen aegyptiaca
5 maja 2022 Ujazd, pow. jasielski Z. Niziołek 1 os.
Kulik mniejszy
Numenius phaeopus
4 maja 2022 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński D. Stasiowski 2 os.
Kobczyk
Falco vespertinus
4 maja 2022 Zarszyn, pow. sanocki D. Stasiowski 1 m.
Kania czarna
Milvus migrans
3 maja 2022 Stare Miasto, pow. leżajski G. Biały 1 os.
Szczudłak
Himantopus himantopus
3 maja 2022 Buda Stalowska, pow. tarnobrzeski J. Osowski 1 os.
Warzęcha
Ardea purpurea
3 maja 2022 Starzawa, pow. przemyski H. Kamecki
P. Pasterski
21 os. Największe stado obserwowane w PL!
Czapla purpurowa
Ardea purpurea
3 maja 2022 Starzawa, pow. przemyski H. Kamecki
P. Pasterski
1 os.
Czapla nadobna
Egretta garzetta
3 maja 2022 Starzawa, pow. przemyski H. Kamecki
P. Pasterski
1 os.
Orzeł cesarski
Aquila heliaca
2 maja 2022 Dąbrówka, pow. jasielski Z. Niziołek 1 os. fot.
Pliszka cytrynowa
Motacilla citreola
2 maja 2022 Wróblowa, pow. jasielski Z. Niziołek 1 os. fot.
Podróżniczek
Luscinia svecica
1 maja 2022 Dębica R. Szczerbik
R. Dworak
2 m.
Bekasik
Lymnocryptes minimus
1 maja 2022 Szebnie, pow. jasielski S. Mazgaj 1 os.
Pliszka cytrynowa
Motacilla citreola
1 maja 2022 Wróblowa, pow. jasielski Z. Niziołek 1 os.
Podgorzałka
Aythya nyroca
30 kwietnia 2022 Ujazd, pow. jasielski Z. Niziołek 1 os.
Pliszka tundrowa
Motacilla f. thunbergii
29 kwietnia 2022 Sielec, pow. ropcz.-sędzisz. J. Osowski 1 os. nadal
Bekasik
Lymnocryptes minimus
29 kwietnia 2022 Paluchy, pow. przeworski S. Mazgaj 1 os.
Kobczyk
Falco vespertinus
29 kwietnia 2022 Szegdy, pow. przeworski S. Mazgaj 1 f.
Sokół wędrowny
Falco peregrinus
28 kwietnia 2022 Jamnica, pow. tarnobrzeski S. Watras 1 ad.
Kobczyk
Falco vespertinus
28 kwietnia 2022 Besko, pow. sanocki Ł. Haluch 1 os.
Pliszka tundrowa
Motacilla f. thunbergii
28 kwietnia 2022 Rzeszów P. Kunowski 1 os.
Mewa żółtonoga
Larus fuscus
27 kwietnia 2022 Jeziórko, pow. tarnobrzeski S. Watras 1 ad.
Mewa czarnogłowa
Larus melanocephalus
27 kwietnia 2022 Jeziórko, pow. tarnobrzeski S. Watras 1 m. + 1 f.
Ohar
Tadorna tadorna
27 kwietnia 2022 Ropczyce, pow. ropcz.-sędzisz. T. Mazurkiewicz
S. Kuczmarski
2 os.
Pliszka tundrowa
Motacilla f. thunbergii
27 kwietnia 2022 Sielec, pow. ropcz.-sędzisz. J. Osowski 1 os.
Kobczyk
Falco vespertinus
27 kwietnia 2022 Zarszyn, pow. sanocki D. Stasiowski 1 m.
Dubelt
Gallinago media
25 kwietnia 2022 Rzeszów Ł. Janocha 2 os.
Bekasik
Lymnocryptes minimus
24 kwietnia 2022 Tarnogóra, pow. leżajski G. Biały 3 os.
Pliszka cytrynowa
Motacilla citreola
24 kwietnia 2022 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński D. Stasiowski 1 f.
Pliszka tundrowa
Motacilla f. thunbergii
24 kwietnia 2022 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński D. Stasiowski 2 os.
Podróżniczek
Luscinia svecica
24 kwietnia 2021 Buda Stalowska, pow. tarnobrzeski P. Kunowski 3 m.
Podgorzałka
Aythya nyroca
24 kwietnia 2022 Gniewczyna Łańcucka, pow. łańcucki H. Kamecki 1 os.
Kobczyk
Falco vespertinus
23 kwietnia 2022 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński P. Guzik 1 os.
Podgorzałka
Aythya nyroca
23 kwietnia 2022 Ujazd, pow. jasielski Z. Niziołek 3 os.
Podgorzałka
Aythya nyroca
23 kwietnia 2022 Gniewczyna Łańcucka, pow. łańcucki T. Sobuś
H. Kamecki
3 os.
Ogorzałka
Aythya marila
23 kwietnia 2022 Gniewczyna Łańcucka, pow. łańcucki T. Sobuś
H. Kamecki
1 m.
Podróżniczek
Luscinia svecica
23 kwietnia 2022 Dębica R. Szczerbik 1 m. nadal
Rybitwa wielkodzioba
Hydroprogne caspia
23 kwietnia 2021 Ujazd, pow. jasielski K. Paryś
Z. Niziołek
2 os.
Podróżniczek
Luscinia svecica
23 kwietnia 2021 Ujazd, pow. jasielski K. Paryś
Z. Niziołek
1 m.
Podróżniczek
Luscinia svecica
22 kwietnia 2021 Buda Stalowska, pow. tarnobrzeski Ł. Haluch
Ł. Janocha
2 m.
Błotniak stepowy
Circus macrourus
22 kwietnia 2022 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński D. Stasiowski 1 os.
Lodówka
Clangula hyemalis
22 kwietnia 2022 Wróblik Szlachecki, pow. krosnieński D. Stasiowski 1 os. nadal
Pliszka cytrynowa
Motacilla citreola
22 kwietnia 2022 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński D. Stasiowski 1 m. + 1 f.
Pliszka tundrowa
Motacilla f. thunbergii
22 kwietnia 2022 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński D. Stasiowski 1 os.
Sokół wędrowny
Falco peregrinus
22 kwietnia 2022 Gniewczyna Łańcucka, pow. łańcucki T. Sobuś 1 os.
Kania czarna
Milvus migrans
22 kwietnia 2022 Kąty, pow. jasielski D. Nowak
K. Krasoń
1 os.
Orzeł cesarski
Aquila heliaca
21 kwietnia 2022 Racławówka, pow. rzeszowski Ł. Haluch 1 os. fot.
Szczudłak
Himantopus himantopus
20 kwietnia 2022 Ostrów, pow. rop.-sędzisz. Ł. Haluch 1 ad. nadal
Szczudłak
Himantopus himantopus
20 kwietnia 2022 Ropczyce, pow. rop.-sędzisz. Ł. Haluch 1 ad. nadal
Kania czarna
Milvus migrans
19 kwietnia 2022 Jamnica, pow. tarnobrzeski S. Watras 1 os.
Podróżniczek
Luscinia svecica
19 kwietnia 2022 Jamnica, pow. tarnobrzeski S. Watras 1 m. nadal
Podgorzałka
Aythya nyroca
19 kwietnia 2022 Gniewczyna Łańcucka, pow. łańcucki T. Sobuś 2 os.
Szczudłak
Himantopus himantopus
18 kwietnia 2022 Ropczyce, pow. rop.-sędzisz. P. Kunowski 1 ad. nadal
Kazarka rdzawa
Tadorna ferruginea
18 kwietnia 2022 Wróblik Szlachecki, pow. krosnieński D. Stasiowski 1 ad.
Lodówka
Clangula hyemalis
18 kwietnia 2022 Wróblik Szlachecki, pow. krosnieński D. Stasiowski 1 os. nadal
Dubelt
Gallinago media
18 kwietnia 2022 Łężany, pow. krośnieński W. Guzik 1 os.
Mandarynka
Aix galericulata
18 kwietnia 2022 Mielec P. Łabaj 1 m.
Dubelt
Gallinago media
17 kwietnia 2022 Besko, pow. sanocki W. Guzik 1 os.
Pliszka tundrowa
Motacilla f. thunbergi
17 kwietnia 2022 Besko, pow. sanocki W. Guzik 2 os.
Uszatka błotna
Asio flammeus
17 kwietnia 2022 Besko, pow. sanocki W. Guzik 1 os.
Błotniak stepowy
Circus macrourus
16 kwietnia 2022 Dobcza, pow. przeworski S. Mazgaj 1 m.
Łabędź krzykliwy
Cygnus cygnus
16 kwietnia 2022 Jamnica, pow. tarnobrzeski K. Osowski 1 ad. nadal
Pliszka tundrowa
Motacilla f. thunbergi
16 kwietnia 2022 Besko, pow. sanocki D. Stasiowski 3 os.
Lodówka
Clangula hyemalis
16 kwietnia 2022 Wróblik Szlachecki, pow. krosnieński D. Stasiowski 1 os. nadal
Bekasik
Lymnocryptes minimus
15 kwietnia 2022 Pigany, pow. przeworski S. Mazgaj 2 os.
Łabędź krzykliwy
Cygnus cygnus
14 kwietnia 2022 Lubliniec, pow. lubaczowski Ł. Janocha
S. Sosnowski
1 ad.
Dubelt
Gallinago media
14 kwietnia 2022 Zarszyn, pow. sanocki W. Guzik 1 os.
Szczudłak
Himantopus himantopus
14 kwietnia 2022 Ropczyce, pow. rop.-sędzisz. T. Mazurkiewicz 1 ad.
Łabędź krzykliwy
Cygnus cygnus
13 kwietnia 2022 Jamnica, pow. tarnobrzeski K. Osowski 1 ad.
Podróżniczek
Luscinia svecica
13 kwietnia 2022 Jamnica, pow. tarnobrzeski K. Osowski 1 m.
Bekasik
Lymnocryptes minimus
13 kwietnia 2022 Łukawiec, pow. rzeszowski S. Kuczmarski 2 os. nadal
Sokół wędrowny
Falco peregrinus
13 kwietnia 2022 Rzeszów S. Kuczmarski 1 os.
Bekasik
Lymnocryptes minimus
12 kwietnia 2022 Łukawiec, pow. rzeszowski P. Kunowski 2 os.
Pliszka żółta
Motacilla f. xanthophry's/superciliaris
12 kwietnia 2022 Łukawiec, pow. rzeszowski P. Kunowski 1 os.
Mewa żółtonoga
Larus fuscus
12 kwietnia 2022 Jeziórko, pow. tarnobrzeski S. Watras 1 os.
Bekasik
Lymnocryptes minimus
12 kwietnia 2022 Rzeszów T. Mazurkiewicz 3 os.
Bekasik
Lymnocryptes minimus
12 kwietnia 2022 Jeziórko, pow. tarnobrzeski S. Watras 3 os.
Błotniak stepowy
Circus macrourus
12 kwietnia 2022 Racławówka, pow. rzeszowski Ł. Haluch 1 f.
Mewa czarnogłowa
Larus melanocephalus
11 kwietnia 2022 Ostrów, pow. ropcz.-sędzisz. Ł. Haluch 1 ad.
Podgorzałka
Aythya nyroca
11 kwietnia 2022 Gniewczyna Łańcucka, pow. łańcucki T. Sobuś 1 os. nadal
Pliszka tundrowa
Motacilla f. thunbergi
10 kwietnia 2022 Besko, pow. sanocki D. Stasiowski 1 os.
Lodówka
Clangula hyemalis
10 kwietnia 2022 Wróblik Szlachecki, pow. krosnieński D. Stasiowski 1 os. nadal
Dubelt
Gallinago media
10 kwietnia 2022 Rzeszów Ł. Janocha 2 os. nadal
Podgorzałka
Aythya nyroca
9 kwietnia 2022 Ujazd, pow. jasielski Z. Niziołek 1 os.
Lodówka
Clangula hyemalis
9 kwietnia 2022 Wróblik Szlachecki, pow. krosnieński D. Stasiowski 1 os.
Bekasik
Lymnocryptes minimus
9 kwietnia 2022 Zarszyn, pow. sanocki D. Stasiowski 1 os.
Sokół wędrowny
Falco peregrinus
9 kwietnia 2022 Rzeszów Ł. Haluch 1 os.
Dubelt
Gallinago media
9 kwietnia 2022 Przychojec, pow. leżajski G. Biały 1 os.
Ohar
Tadorna tadorna
9 kwietnia 2022 Mokrzec, pow. dębicki P. Kunowski 3 os. nadal
Bekasik
Lymnocryptes minimus
9 kwietnia 2022 Rzeszów P. Kunowski 7 os.
Podróżniczek
Luscinia svecica
9 kwietnia 2022 Dębica R. Szczerbik
Ł. Haluch
3 m.
Dubelt
Gallinago media
9 kwietnia 2022 Rzeszów P. Kunowski 3 os. nadal
Ohar
Tadorna tadorna
8 kwietnia 2022 Mokrzec, pow. dębicki D. Pszczoła 3 os.
Ogorzałka
Aythya marila
8 kwietnia 2022 Mokrzec, pow. dębicki D. Pszczoła 1 os.
Dubelt
Gallinago media
8 kwietnia 2022 Rzeszów Ł. Haluch 4 os.
Kulik mniejszy
Numenius phaeopus
7 kwietnia 2022 Buda Stalowska, pow. tarnobrzeski R. Ponikowski 5 os.
Dubelt
Gallinago media
7 kwietnia 2022 Rzeszów T. Mazurkiewicz 1 os.
Pliszka tundrowa
Motacilla f. thunbergi
7 kwietnia 2022 Ostrów, pow. ropcz.-sędzisz. S. Kuczmarski 1 os.
Podróżniczek
Luscinia svecica
7 kwietnia 2022 Dębica J. Warżała 1 ad.
Podgorzałka
Aythya nyroca
7 kwietnia 2022 Siepietnica, pow. jasielski A. Biernacka 2 os.
Bekasik
Lymnocryptes minimus
6 kwietnia 2022 Przychojec, pow. leżajski G. Biały 1 os.
Dubelt
Gallinago media
6 kwietnia 2022 Zarszyn, pow. sanocki D. Stasiowski 1 os.
Łabędź krzykliwy
Cygnus cygnus
6 kwietnia 2022 Chotowa, pw. dębicki J. Warżała 1 ad.
Mewa żółtonoga
Larus fuscus
6 kwietnia 2022 Jamnica, pow. tarnobrzeski S. Watras 2 os. nadal
Bekasik
Lymnocryptes minimus
6 kwietnia 2022 Rzeszów T. Mazurkiewicz 11 os.
Dubelt
Gallinago media
6 kwietnia 2022 Rzeszów Ł. Haluch 1 os.
Bekasik
Lymnocryptes minimus
5 kwietnia 2022 Rzeszów T. Mazurkiewicz
S. Kuczmarski
Ł. Haluch
7 os.
Ogorzałka
Aythya marila
4 kwietnia 2022 Mokrzec, pow. dębicki Ł. Haluch 1 os.
Ohar
Tadorna tadorna
4 kwietnia 2022 Mokrzec, pow. dębicki Ł. Haluch 2 os.
Bekasik
Lymnocryptes minimus
4 kwietnia 2022 Przychojec, pow. leżajski G. Biały 1 os.
Drzemlik
Falco columbarius
3 kwietnia 2022 Babule, pow. mielecki D. Chrabąszcz 1 os.
Podgorzałka
Aythya nyroca
3 kwietnia 2022 Gniewczyna Łańcucka, pow. łańcucki H. Kamecki 1 f.
Ogorzałka
Aythya marila
3 kwietnia 2022 Gniewczyna Łańcucka, pow. łańcucki H. Kamecki 1 m.
Łabędź krzykliwy
Cygnus cygnus
3 kwietnia 2022 Lubliniec, pow. lubaczowski P. Kunowski 1 ad.
Podgorzałka
Aythya nyroca
3 kwietnia 2022 Ujazd, pow. jasielski K. Paryś 1 os.
Ogorzałka
Aythya marila
3 kwietnia 2022 Ujazd, pow. jasielski K. Paryś 1 os.
Podgorzałka
Aythya nyroca
2 kwietnia 2022 Ujazd, pow. jasielski Z. Niziołek 1 os.
Ogorzałka
Aythya marila
2 kwietnia 2022 Ujazd, pow. jasielski Z. Niziołek 1 os.
Pliszka tundrowa
Motacilla f. thunbergii
1 kwietnia 2022 Wróblik Szlachecki, pow. krośnieński D. Stasiowski 1 os.
Mewa żółtonoga
Larus fuscus
31 marca 2022 Jamnica, pow. tarnobrzeski S. Watras 2 ad. + 1 juv.
Bekasik
Lymnocryptes minimus
30 marca 2022 Łukawiec, pow. rzeszowski S. Kuczmarski 2 os.
Bekasik
Lymnocryptes minimus
28 marca 2022 Pigany, pow. przeworski S. Mazgaj 1 os.
Podgorzałka
Aythya nyroca
27 marca 2022 Dobrzechów, pow. strzyżowski A. Kut 1 os.
Łabędź krzykliwy
Cygnus cygnus
26 marca 2022 Lubliniec, pow. lubaczowski J. Grzybek