Rajd Ptasiarzy 2017

W dniu 6 maja 2017 roku odbył się IX Rajd Ptasiarzy, którego organizatorami byli OTOP oraz edredon.com.pl. W tegorocznym Rajdzie wzięły udział 32 ekipy z 13 województw w tym 4 zespoły z Podkarpacia z których 3 ekipy utworzone przez członków naszej Podkarpackiej Grupy OTOP.

Na Podkarpaciu 4 wspomniane zespoły zaobserwowały i usłyszały łącznie 176 gatunków ptaków. Jest to trzeci wynik tegorocznego Rajdu. O jeden gatunek więcej stwierdzono w Małopolsce a o 2 gatunki więcej na Podlasiu. Indywidualnie jak co roku najlepszą ekipą na Podkarpaciu (5 miejsce w Rajdzie) okazała się drużyna Des Anthus Arii w składzie: Michał Baran, Wojtek Guzik, Piotr Guzik, która zanotowała 148 gatunków ptaków. Pozostałe dwie nasze ekipy osiągnęły zbliżony wynik. Dziuplaki w składzie: Tomasz Świątek, Ryszard Dworak, Adam Kut – 126 gatunków, oraz Mostowiakowie w składzie: Tymek Mazurkiewicz, Krzysztof Paryś, Hubert Kamecki – 122 gatunki. W trakcie 24 godzinnych obserwacji nasze zespoły oprócz pospolitych ptaków miały możliwość obserwacji rzadkich gatunków z których wymienić można: mega rzadkość jak skowrończyk krótkopalcowy (Dziuplaki), 2 czaple purpurowe i 3 pary szczudłaków (Mostowiakowie) oraz duże stado żołn w Beskidzie Niskim (Des Anthus Arii).

Wszystkim gratulujemy osiągniętych wyników, udanych obserwacji, wspanialej zabawy i do zobaczenia za rok!

Szczegółowe wyniki rajdu można znaleźć na facebookowym profilu Rajdu Ptasiarzy.Copyright © Podkarpacka Grupa Lokalna OTOP