CZŁONKOWIE GRUPY

Tymek Mazurkiewicz

Lider, mentor i twórca naszej grupy. Szczęśliwy mąż i ojciec. Największy grupowy żartowniś. Miłośnik siatkówki. Na ptaki mógłby chodzić codziennie ale ciągle siedzi na Politechnice i męczy studentów. Gdyby nie on... ehh szkoda nawet myśleć.

Krzysztof Paryś

Współtwórca naszej grupy. Ptaki obserwuje od wielu lat. Entuzjasta piłki nożnej, zapalony kibic i miłośnik sportu. Interesuje się światem roślin i szeroko pojętym ogrodnictwem. Jego ulubione ptaki to siewki i trznadle. Przymierza się do zdobycia „Korony trznadli”. Koneser dobrej whisky i pięknych kobiet.

Hubert Kamecki

Z wykształcenia nauczyciel. Z zamiłowania ornitolog. Czołowy obrączkarz naszej grupy. Grupowa skarbnica wiedzy. Oznaczy płeć i wiek każdego ptaka. Kierownik najlepszego obozu obrączkarskiego - Akcji Carpatica. Robi najlepsze nalewki. Uwielbia orzeszki bukowe.

Tomasz Świątek

Miłośnik ptaków, ornitolog i świetny muzyk. Przerobił balkon w swoim mieszkaniu na karmnik. Na jednym ptasim wypadzie zaobserwował ponad 20 nowych gatunków. Uwielbia gry planszowe.

Wojtek Guzik

Znakomity ornitolog i entomolog. Ptaki obserwuje od dzieciństwa. To niekwestionowany król i mistrz oznaczania ptaków. Jak nikt inny zna głosy kontaktowe wszystkich krajowych gatunków. Jego pasją są również ptasie pióra, które zbiera od kilku lat.

Rafał Szczerbik

Kochajacy mąż i tata, wyśmienity ornitolog, grafik i fotograf. Codziennie robiłby nowe budki dla ptaków. Zaangażowany we wszelkiego rodzaju monitoringi i szeroko pojętą ochronę podkarpackiej awifauny.

Adam Kut

Obserwuje ptaki od kilku lat. Jedyny człowiek w naszej grupie, który poetycko i wzniośle potrafi opisać nawet najkrótszy wypad w teren.

Ryszard Dworak

Mechanik lotniczy. Lotnictwem pasjonuje się od zawsze. Obie formy latania, zarówno ptaki jak i samoloty darzy wielką pasją. Jedyny z nas, który ptaki ogląda nie tylko z poziomu ziemi.

Piotr Pasterski

Miłośnik przyrody dzikiej jak i udomowionej. Wiedzą na temat ptaków, ryb i kobiet można by obdzielić pare osób a Piotrek jako osoba wyjątkowo skromna i pomocna dzieli się nią przy każdej okazji zarażając innych swą pasją. Na co dzień dostojny emeryt, w terenie zamienia się w niedościgniętego wilka, zaś swą energią i poczuciem humoru ciągle zaraża innych. Pozytywna grupowa towarzyska dusza - ekspert od znajdowania się w najlepszym momencie w odpowiednim czasie.

Daniel Stasiowski

Rodzina, praca, przyjaciele i ornitologia. Jeśli myślisz, że tych rzeczy nie da się ze sobą połączyć, to warto zgłosić się po radę do Daniela. Przygodę z ptakami rozpoczął z grubej rury, od obserwacji sępa płowego, ale szczęście sprzyja mu cały czas.

Konrad Krasoń

Znakomity ornitolog, wspaniały towarzysz i przyjaciel.

Piotr Bednarek

Przyrodnik i ornitolog. Twórca Stowarzyszenia WOLNE RZEKI prężnie działającego w ramach szeroko pojętej ochrony nie tylko ptaków ale także ich środowiska. Najwyższy w grupie.

Piotr Kunowski

Pastorał biskupi zamienił na ptasiarski i ze swoją nierozłączną lornetką na monopodzie potrafi cieszyć się ptakami w sposób wyjątkowy, przy okazji mając na ich temat sporą wiedzę, a nas grupowiczów swym majestatem pełnym humoru, zawsze ma w opiece.

Sławek Kuczmarski

Człowiek dla którego ptasiarstwo to stan umysłu, wielki pasjonat awifauny, zawsze chętny i czujny ws. jej ochrony, Świetny kompan. Urodzony i praktykujący specjalista od monitoringów ogólnopojętej czystości środowiska naturalnego.

Łukasz Janocha

Debiutant roku 2019, człowiek o wielkiej pasji do ptaków, którą rozwija w ekspresowym tempie, przy okazji daje się lubić za swe szczere, herkulesowe serce do ptaków i duszę ptasiarza.

Zenon Niziołek

Ptaki obserwuje od kilkunastu lat. Stawy w Ujeździe to jego drugi dom. Specjalista od wyczesywania rzadkości i komisów. Bez jego wydeptanych tysięcy kilometrów na groblach i ścieżkach nie było by prawie 240 gatunków na stawach w Ujeździe. Swoimi pięknymi zdjęciami z kompaktowego Canona często zawstydza fotografów przyrody i posiadaczy lustrzanek.

Łukasz Haluch

Młody, prężny, dobrze rokujący debiutant roku 2020. Jego energia do ptaszenia - jak pisał Einstein - jest równa materii pomnożonej przez prędkość światła do kwadratu!

Sebastian Warchoł

"Ornitologia była jego pasją. Uwielbiał nocne spacery po lasach i nasłuchiwanie sów. Najbardziej interesowały go ptaki drapieżne. Nigdy nie rozstawał się z aparatem, filmował wszystko, co związane z przyrodą".

Odszedł od nas 13.02.2020. Spoczywaj w pokoju [*]

Copyright © Podkarpacka Grupa Lokalna OTOP