CZŁONKOWIE GRUPY

Tymek Mazurkiewicz

Lider, mentor i twórca naszej grupy. Szczęśliwy mąż i ojciec. Największy grupowy żartowniś. Miłośnik siatkówki. Na ptaki mógłby chodzić codziennie ale ciągle siedzi na Politechnice i męczy studentów. Gdyby nie on... ehh szkoda nawet mysleć.

Krzysztof Paryś

Współtwórca naszej grupy. Ptaki obserwuje od kilkunastu lat. Entuzjasta szeroko pojętego ogrodnictwa. Zapalony kibic i miłośnik sportu, zwłaszcza piłki nożnej. Koneser pięknych kobiet oraz dobrego wina.

Hubert Kamecki

Z wykształcenia nauczyciel. Z zamiłowania ornitolog. Czołowy obrączkarz naszej grupy. Grupowa skarbnica wiedzy. Oznaczy płeć i wiek każdego ptaka. Kierownik najlepszego obozu obrączkarskiego - Akcji Carpatica. Robi najlepsze nalewki. Uwielbia orzeszki bukowe.

Tomasz Świątek

Miłośnik ptaków, ornitolog i muzyk. Przerobił balkon w swoim mieszkaniu na karmnik. Na jednym ptasim wypadzie zaobserwował ponad 20 nowych gatunków. Jako jedyny z naszej grupy miał zaszczyt obserwować orlicę na Podkarpaciu.

Wojtek Guzik

Znakomity ornitolog i entomolog. Ptaki obserwuje od dzieciństwa. To niekwestionowany król i mistrz oznaczania ptaków. Jak nikt inny zna głosy kontaktowe wszystkich krajowych gatunków. Jego pasją są również ptasie pióra, które zbiera od kilku lat.

Adam Kut

Obserwuje ptaki od kilku lat. Jedyny człowiek w naszej grupie, który tak poetycko i wzniośle potrafi opisać każdy, nawet najkrótszy wypad w teren.

Ryszard Dworak

Mechanik lotniczy. Lotnictwem pasjonuje się od zawsze. Obie formy latania, zarówno ptaki jak i samoloty darzy wielką pasją. Jedyny z nas, który ptaki ogląda nie tylko z poziomu ziemi.

Piotr Pasterski

Miłośnik przyrody dzikiej jak i udomowionej. Wiedzą na temat ptaków, ryb i kobiet można by obdzielić pare osób a Piotrek jako osoba wyjątkowo skromna i pomocna dzieli się nią przy każdej okazji zarażając innych swą pasją. Na co dzień dostojny emeryt, w terenie zamienia się w niedościgniętego wilka, zaś swą energią i poczuciem humoru ciągle zaraża innych. Pozytywna grupowa towarzyska dusza - ekspert od znajdowania się w najlepszym momencie w odpowiednim czasie.

Daniel Stasiowski

Rodzina, praca, przyjaciele i ornitologia. Jeśli myślisz, że tych rzeczy nie da się ze sobą połączyć, to warto zgłosić się po radę do Daniela. Przygodę z ptakami rozpoczął z grubej rury, od obserwacji sępa płowego, ale szczęście sprzyja mu cały czas.

Rafał Szczerbik

Kochajacy mąż i tata, wyśmienity ornitolog, grafik i fotograf. Codziennie robiłby nowe budki dla ptaków. Zaangażowany we wszelkiego rodzaju monitoringi i szeroko pojętą ochronę podkarpackiej awifauny.

Konrad Krasoń

Znakomity ornitolog, wspaniały towarzysz i przyjaciel.

Sebastian Warchoł

Ornitologia to jego pasja. Uwielbia nocne spacery po lasach i nasłuchiwanie sów. Najbardziej interesują go ptaki drapieżne. Nigdy nie rozstaje się z aparatem. Filmuje wszystko, co związane z przyrodą.

Kamil Głód

Akcjonariusz i kierownik Akcji Carpatica. Drugi obrączkarz w grupie. Od zawsze związany z ptakami.

Piotr Bednarek

Najwyższy w grupie. Ornitolog i fotograf przyrody.

Copyright © Podkarpacka Grupa Lokalna OTOP